Jedna vážně a jedna lehce zraněná žena a desítky dětí, které utrpěly šok. Taková je bilance včerejší dopravní nehody ve Fulneku, při které se krátce po osmé hodině srazila hned tři vozidla. Jízda mercedesu se slovenskou poznávací značkou, kamionu i autobusu s dětmi tak skončila na křižovatce ulic Opavská a Bílovecká. „Na vině nehody je podle vyšetřování řidič slovenského mercedesu,“ uvedla tisková mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková Šálková s tím, že čtyřiačtyřicetiletý muž přijížděl ke křižovatce ve směru od Nového Jičína. Nezareagoval však na změnu přednosti v jízdě a do komunikace vjel zřejmě v plné rychlosti. Kamion jedoucí od Ostravy, který projížděl hlavní silnicí, tak už situaci zvládnout nedokázal. „Došlo ke srážce, která odhodila vozidla na protilehlou stranu křižovatky. Tady, ve směru od Opavy, však bohužel stál autobus, který vezl děti do školy,“ vysvětlila kolizi Michálková Šálková.

Jako zázrakem si tato nehoda nevyžádala žádný lidský život. Vážně zraněna však byla spolujezdkyně slovenského řidiče, kterou hasiči museli z mercedesu doslova vystříhat. Do nemocnice převezla rychlá záchranná služba také jednu ženu z autobusu, která utrpěla lehčí zranění. Padesátku dětí pak shromáždili učitelé v Základní škole T. G. Masaryka ve Fulneku. „Děti si začaly stěžovat na bolesti břicha a hlavy, většina jich utrpěla šok, takže jim byla poskytnuta jak lékařská, tak psychologická pomoc,“ doplnila Šálková.

Policie vyšetřovala nehodu po celé dopoledne a dopravu řídila na místě kyvadlově. Předběžná škoda na všech zúčastněných vozidlech se podle mluvčí Michálkové Šálkové vyšplhá vysoko přes milion korun.

ADAM KNESL
MARKÉTA KOVALOVÁ