Vrtulník záchranné služby musel dne dopoledne zasahovat v Palačově na Novojičínsku, kde došlo u odbočky na obec Dub k čelnímu střetu dvou nákladních vozidel. Řidič jedoucí směrem od Hranic přejel do protisměru, kde v tu chvíli projížděla cisterna plně naložená sypkým materiálem.

Operační středisko dostalo první zprávu o karambolu deset minut před devátou hodinou ranní. Na místo okamžitě vyjely dva sanitní vozy z Nového Jičína, krátce na to do Palačova startoval také vrtulník z Ostravy. „Jednapadesátiletý muž zůstal zaklíněn ve vozidle a musel být přibližně dvacet minut vyprošťován přivolanými hasiči. Zasahující lékaři zjistili, že je v přímém ohrožení života. Pacient utrpěl mnohočetná vážná poranění v oblasti hlavy, končetin a hrudníku. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku a zajistili přístrojem řízené dýchání, zahájili podávání léků a provedli prvotní ošetření poraněných částí těla,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů s tím, že zraněný skončil na urgentním příjmu ostravské fakultní nemocnice. Jednalo se o řidiče vozu, který vjel do protisměru. Zraněný byl i jeho o dva roky mladší spolujezdec. Utrpěl středně těžké poranění zad a záchranáři ho odvezli do novojičínské nemocnice. Jen s oděrkami vyvázl ze střetu řidič cisterny.

Střet náklaďáků u palačovského viaduktu okamžitě zastavil veškerý provoz na čtyřproudové silnici. Hasiči po svém příjezdu začali ze zdemolované kabiny vystříhávat těžce zraněného řidiče pomocí hydraulického zařízení, poté je na několik hodin zaměstnala likvidace následků havárie. „Hasiči zachytili drobný únik provozních kapalin. Nákladní vozy převážely sypké hmoty a palety. Nehodou nedošlo k ohrožení životního prostředí,“ řekl Petr Faster, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Deset minut před polednem došlo k vyproštění jednoho z kamionů a policisté tak mohli frekventovanou komunikaci zprůjezdnit alespoň v jednom pruhu. Ještě nějakou dobu potrvá přečerpání nákladu poškozené cisterny. „U řidiče cisterny byla dechová zkouška na alkohol negativní. Předběžná škoda na vozidlech, poškozených svodidlech a převáženém materiálu přesáhne částku čtyř milionů korun,“ doplnil mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík.