Vůbec první letošní nehoda motorkáře se neobešla bez těžkého zranění. To způsobila třiadvacetiletému motocyklistovi srážka s kamionem. K nehodě došlo v úterý 5. března u Mošnova.

Nehoda se stala v úterý 5. března odpoledne.

Nehoda se stala v úterý 5. března odpoledne.

„Třiadvacetiletý motorkář na svém motocyklu Kawasaki přijížděl od obce Sedlnice k Mošnovu v podnikatelské zóně u letiště. Před tří ramennou křižovatkou započal předjíždět nákladní vozidlo Man, které odbočovalo do jedné z firem. Následně motocykl narazil do boku nákladní soupravy," popsal nehodu tiskový mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík. Mladý motorkář při střetu utrpěl těžká zranění, kvůli kterým byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice.

Zatímco na této události neměl podíl alkohol, jen o pár hodin později se potvrdilo, že nezodpovědní jsou nejen někteří šoféři aut a motorek, ale také cyklisté. Krátce před devátou večer museli policisté zasahovat u dopravní nehody cyklisty v Bravanticích.

V úterý 5. března krátce před devávou hodinou večer v Bravanticích došlo  k dopravní nehodě cyklisty.

„Sedmadvacetiletý muž jel po silnici ve směru od místního pomníku ke křižovatce, kde hodlal odbočit ke kostelu. Vlivem své podnapilosti však nezvládl řízení jízdního kola a upadl na zem. Na výzvu bíloveckých policistů se cyklista podrobil dechové zkoušce, která ukázala pozitivní výsledek 2,74 promile alkoholu v krvi," sdělil Zbyněk Tomšík. Jen zázrakem opilý cyklista neodnesl nehodu vážným zraněním. „Pouze se lehce zranil a po ošetření lékařem rychlé zdravotnické pomoci byl převezen do bílovecké nemocnice. Případem se dále zabývají policisté z dopravního inspektorátu v Novém Jičíně," dodal policejní mluvčí.