"V pátek 28. ledna 2022 v 18:50 hodin na silnici I/47 ve směru od Fulneku na Bílovec na sjezdu ze silnice I/57 došlo z dosud nezjištěných příčin ke střetu dvou osobních vozidel. Vozidlo Ford řídil 66letý muž a vozidlo Volvo řídila 27letá žena. Při nehodě utrpěl řidič fordu těžká zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc na místě podlehl. Ve volvu utrpěly zranění čtyři osoby ve věku od 15 do 23 let," uvedla k nehodě mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Obě havarovaná vozidla policisté zajistili pro případné znalecké zkoumání. Dechová zkouška i test na přítomnost návykových látek u řidičky byly negativní. Příčinu úmrtí u muže určí nařízená soudní pitva. Další okolnosti, příčiny tragické nehody šetří dopravní policisté.

Techniku využitou při pátrání v Orlické přehradě dnes HBZS vystavuje na akcích pro veřejnost.
Sudy z Orlíku vytáhli báňští záchranáři z Ostravy. Takto vzpomínají na nález těl

Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky, a to ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů Fulnek, a čtyři týmy zdravotnické záchranné služby včetně vrtulníku letecké záchranné služby.

"Záchranáři poskytovali pomoc pěti účastníkům havárie. Šestašedesátiletý muž byl po nehodě v bezvědomí, bezdeší a se zástavou srdeční činnosti. Po dobu tři čtvrtě hodiny probíhala jeho resuscitace, která však byla neúspěšná a pacient na místě podlehl svým zraněním," popsal mluvší ZZS Lukáš Humpl.

Ošetřeny byly také tři dívky ve věku patnácti, sedmnácti a osmnácti let. Utrpěly lehká nebo středně těžká poranění hrudníku či hlavy. Třiadvacetiletý muž byl zraněn středně těžce v oblasti hrudníku.

Policejní záběry.
Drama na kolejích na Těšínsku: Muž ohrozil cestující, Haničku poškodil

"Hasiči vyprostili spolucestujícího z Volva, v němž jelo celkem pět osob (z toho se 4 zranily), taktéž řidiče Fordu. Asistovali týmu ZZS MSK při resuscitaci a ošetřování. Do psychosociální pomoci účastníkům nehody se zapojili dva interventi ze složek IZS – profesionální hasič z Bílovce (HZS MSK) a policista ČR," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči také zabezpečili před případným požárem obě havarovaná vozidla, která zůstala po srážce stát na silnici. Na menší únik provozních kapalin na silnici použili nasákavý sorbent. Na menší únik provozních kapalin na silnici použili nasákavý sorbent.

Na závěr zásahu hasiči odtáhli obě havarovaná vozidla na okraj silnice, která byla zhruba dvě hodiny neprůjezdná, a uklidili místo nehody, které osvětlovali kvůli zásahu i zdokumentování. Nakonec pomáhali při nakládce obou aut na vozidla odtahové služby.

Nehoda kamionu na 332. kilometru dálnice D1 v katastru obce Kujavy.
Na dálnici u Kujav na Novojičínsku směrem na Ostravu havaroval kamion

"Žádáme osoby, které mohly v danou dobu projíždět uvedeným úsekem komunikace, případně svědky nehody, aby kontaktovali policisty na lince 158 či přímo novojičínské dopravní policisty na tel. 974 735 250," doplnila závěrem mluvčí policie Jirousková.

Pacienty transportovaly posádky ZZS do novojičínské a ostravské fakultní nemocnice.