Stejně jako loni byl říjen z pohledu tragických nehod přívětivý. Kolonka mrtvých se v okrese během jeho jednatřiceti dnů nerozrostla, a zůstává tak na čísle pět. To je méně než za stejné období roku 2010.

„Na Novojičínsku se do konce letošního října stalo sedm set devadesát tři dopravních nehod, a jde tak o desetiprocentní meziroční nárůst. Při nich bylo pětačtyřicet osob zraněno těžce a dvě stě jedna lehce,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Ve více než polovině nehod řidiči doplatili na nesprávný způsob jízdy (434), druhou nejčastější příčinou karambolů byla nadměrná rychlost (134).

Nejvážnější dopravní nehoda října na Novojičínsku se stala zkraje měsíce. V pondělí 3. října těžce havaroval řidič nákladního vozidla v Petřvaldě a záchranáři ho museli dvě hodiny vyprošťovat ze zdemolované kabiny. „Nehoda se stala v místech, kde je kvůli opravě mostu přes potok Trnávka průjezdný pouze jeden pruh silnice a kyvadlovou dopravu zde řídí semafory. Kamion skončil v potoce, na jeho levém břehu, koly nahoru,“ informoval tehdy tiskový mluvčí krajského hasičského sboru Petr Kůdela. Navíc byl při této kolizi vážně poškozen most, a vytížená komunikace je tak od té doby v úplné uzavírce, na což doplácejí především obyvatelé Petřvaldu, kudy vede objízdná trasa. Přesný termín zprovoznění této části silnice I/58 je dosud neznámý.

Vrtulník byl v závěru měsíce potřeba

V závěru měsíce musel na Novojičínsku dvakrát zasahovat vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava. V pátek 28. října transportoval těžce zraněného dvaatřicetiletého řidiče čtyřkolky, který se srazil v Loučce, místní části Nového Jičína, s osobním vozidlem, o tři dny později vzlétl z ostravského stanoviště do Frenštátu pod Radhoštěm ke střetu dvou automobilů, z nichž jeden začal navíc hořet. „Devětasedmdesátiletá žena utrpěla poranění na více částech těla a po prvotním lékařském ošetření byla vrtulníkem Letecké záchranné služby přepravena do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde ji posádka předala na oddělení urgentního příjmu,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Mezi největší problémy letošního roku patří alkohol za volantem, který má od ledna do října na svědomí téměř sedmdesátku nehod. „Od začátku roku odhalili dopravní policisté alkohol u 258 řidičů,“ doplnil policejní mluvčí.