Bylo před osmou hodinou večer, když devětadvacetiletý muž z Libhoště, místní části Nového Jičína, s devatenáctiletou spolujezdkyní Lenkou Šimíčkovou ve velké rychlosti zamířil na sjezd ze silnice I/48 k Novému Jičínu. Auto ve velké rychlosti nezvládl a středem vozidla narazil do sloupu veřejného osvětlení, který vyrval z betonového základu, nato vůz vyrval ze země dopravní značku.

Uběhlo pár sekund, když k místu přijel osmatřicetiletý Jaromír Stecula, dnes vedoucí dopravního inspektorátu v Novém Jičíně, jenž ve svém autě vezl pětatřicetiletého švagra Jaroslava Třečáka, manželku a své dvouleté dítě. „Řidič měl nohy pod volantem a byl částečně na sedadle spolujezdce, spolujezdkyně měla nohy částečně pod palubní deskou a byla vmáčknuta v prostoru mezi sedadlem a sloupkem vozidla, hlavu měla na zadním prahu u sedadel,“ posla situaci Stecula. Řidič ještě v té době dýchal, dívka nejevila známky života. „Vytáhnul jsem jí zapadlý jazyk a společně se švagrem jsme ji opatrně vytáhli zpoza sedadla a dali ji do polohy, aby mohla lépe dýchat,“ pokračoval Stecula. Na místo v tu chvíli přišel Miroslav Sklenovský, třiapadesátiletý profesionální záchranář, který jel také náhodou kolem.

„Všichni muži se zachovali velice profesionálně. Byla to náhoda, že se na místě sešli právě lidé, kteří dokázali poskytnout takovou profesionální pomoc, uvedl Václav Bálek, tiskový mluvčí České pojišťovny, která společně s Policií české republiky titul Gentleman silnic již čtvrtým rokem uděluje.

Dívka utrpěla velmi vážné poranění, ale rodiče včera mohli konstatovat, že je z nejhoršího venku. „Už je na rehabilitaci po operaci páteře, přemýšlí normálně, už chodí po berlích. Takže musíme poděkovat těmto pánům, že ji zachránili,“ zmínil se otec dívky Jaromír Šimíček, jehož doplnila manželka: „Ta veselost a bezstarostnost u ní asi vezme za své, ale mile nás překvapuje, kolik má nyní kamarádů a přátel.“

Lenka Šimíčková, která má ještě čtyřiadvacetiletou sestru, byla ve třetím ročníku střední školy Educa v Novém Jičíně. Jak rodiče sdělili, s řidičem asi měsíc a půl před tragédií začala chodit. Ze soudní pitvy vyplynulo, že ten měl v okamžiku havárie v krvi 1,67 promile alkoholu.