„Operační středisko hasičů bylo o nehodě, která se obešla bez zranění, informováno v pondělí krátce po sedmé hodině ranní," sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Na místo okamžitě vyrazily „stopadesátky" Hasičského záchraného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Bílovci, Nového Jičína, Oder a také z Ostravy – Zábřehu, kteří přivezli vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon, jeřáb Demag/Terex i pojízdnou dílnu.

„Těžká technika zvedla bez větších obtíží nákladní automobil zpět na silnici. Únik nafty do příkopu zasypali nasákavým sorbentem. Vysypaný štěrk vybral ze dvou třetin soukromý nakladač, o zbytek, který zůstal ležet na boku korby, se museli postarat hasiči lopatami.

Prázdný, ale téměř patnáctitunový nákladní automobil postavil našikmo na okraj silnice nejprve zadní naviják Bizona, na silnici jej poté na všechna kola zvedl, během několika minut, jeřáb," popsal Kůdela zásah.

Následně vyšlo najevo, že přes uvolněné víčko palivové nádrže vyteklo do příkopu přibližně 50 litrů nafty. Na místo nehody proto přijela také specializační sanační firma, která odstraňovala kontaminovanou půdu.

„Na místě zjišťovali rozsah škod také pracovníci odboru životního prostředí oderské radnice," poznamenal mluvčí HZS MSK.