Letos již čtvrtý člověk, který přišel o život na následky zranění při nehodě či havárii, je třiačtyřicetiletý muž ze Studénky. V neděli 17. května v podvečer havaroval se svým motocyklem a při pádu narazil hlavou do sloupku. Utrpěl zranění hlavy neslučitelná se životem.

Třiačtyřicetiletý muž ze Studénky si okolo šestnácti třiceti hodin vyjel na svém motocyklu Yamaha do areálu bývalého letiště v Albrechtičkách, které už nějaký čas slouží motokárovým nadšencům. Prostory přistávací dráhy jsou řádně oploceny, žel brána bývá otevřena. „Řidič zřejmě nedobrzdil nebo dostal smyk a spadl ze svého stroje,“ sdělil k události okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Motocyklista v době své jízdy neměl na hlavě přilbu, a to se mu nejspíš stalo osudným při srážce se sloupkem oplocení. „Muž utrpěl při pádu devastující poranění hlavy. Zranění byla neslučitelná se životem a zasahující lékaři již mohli pouze konstatovat pacientovu smrt,“ dopnil mluvčí Moravskoslezských záchrannářů Lukáš Humpl. Na místo po nahlášení havárie přijely dvě posádky rychlé záchranné služby následované vrtulníkem Fakultní nemocnice v Ostravě.

Policie v současné době prošetřuje okolnosti havárie. Podle informací Deníku měl řidič před pádem ze stroje zkoušet jízdu po zadní pneumatice. Havárie motocyklisty se nedostala do policejních statistik z důvodu, že se řidič pohyboval mimo pozemní komunikaci.

Ačkoli je to již čtvrtý případ, kdy byl při dopravní nehodě či havárii usmrcen člověk, nejedná se o alarmující číslo oproti statistikám z minulého roku. „Za první čtyři měsíce letošního roku zemřeli na Novojičínsku na následky zranění, způsobených při dopravních nehodách, tři osoby. Oproti stejnému období v loňském roce je to pokles o osm osob, což znamená třiasedmdesát procent,“ dopnil Tomšík.

Přečtěte si také:

Cyklisté vyrazili do ulic, dva srazil automobil
Motocyklista utrpěl poranění hlavy