Poklidnou atmosféru slunného čtvrtečního dne v Bílovci přerušily kolem jedenácté hodiny zvuky sirén. Hasičské vozy směřovaly do lokality, mezi místními zvané, „Na labuti“. Důvodem výjezdu byla střecha jednoho z místních rodinných domů, která nevydržela tlak a zřítila se. Hasiči a policisté po příjezdu na místo navíc pojali podezření, že krytina mohla pod sebou uvěznit osoby, které objekt obývaly.

„Kolem jedenácté hodiny dopoledne došlo v Bílovci, v části zvané Labuť, k sesuvu střechy rodinného domu,“ uvedl tiskový mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík s tím, že prvotní informace uváděly, že by se v objektu v době zřícení mohly nacházet i nějaké osoby.

Přes obavy všech přítomných přišla krátce po prvotním prozkoumání zřícené střechy hasiči dobrá zpráva. „Průzkum byl negativní, vypadá to, že by se pod troskami neměl nikdo nacházet“ sdělil deníku výsledek pátrání Petr Kůdela, tiskový mluvčí krajských hasičů. Přestože žádné osoby nebyly při zkoumání trosek nalezeny, na místo se brzy dostavili také kynologové se psy. „Oficiálně sice bylo v objektu nahlášených pět osob, ale pro jistotu, kdyby se tam někdo náhodou v době zřícení nacházel, třeba na návštěvě, jsme povolali ještě psovody se služební psy. Ti trosky znovu prohledají,“ vysvětlil přítomnost kynologů Kůdela.

Důvod zřícení střechy byl podle mluvčího krajských hasičů již na první pohled docela jasný a cizí zavinění bylo téměř okamžitě vyloučeno. „K pádu střechy došlo zřejmě proto, že majitelé domku umístili na staré krovy podle všeho novou, těžkou krytinu. Tašky byly natolik těžké, že jejich váhu konstrukce s největší pravděpodobností nevydržela,“ popsal situaci Kůdela.

Tím však problémy přízemního domu číslo 614 neskončily. „Na takzvaně čestné slovo drží i štítová stěna u které hrozí, že by mohla brzy také spadnout. Nyní proto čekáme na statika, který situaci vyhodnotí a řekne co dál,“ dodal Kůdela.

Statik stavbu prohlédl a jak se dalo očekávat, nařídil její zbourání. Než se však do trosek domu pustily těžké stroje, mohli si ještě jeho obyvatelé vzít to nejnutnější.