V době, kdy už většina lidí myslí na to, co podniknou o víkendu, si na Novojičínsku vzala Smrt mladého člověka, jenž zahynul v pátek 27. listopadu při dopravní nehodě. V sobotu ráno pak zemřel další mladý muž, a to pod koly nákladního vlaku u Suchdolu nad Odrou. O několik hodin později si srážka automobilu s chodcem vyžádala těžké zranění a muž na přechodu musel být dopraven do nemocnice vrtulníkem.

V pátek před polednem došlo u Petřvaldu ke srážce osobního vozidla s nákladním. Ačkoli na místo nehody do minuty dorazila sanitka, která zrovna převážela jiného pacienta, její posádka už třiadvacetiletému muži nedokázala pomoci. „Zraněním podlehl bezprostředně po kolizi. Záchranáři ošetřili devětatřicetiletého muže z nákladního vozidla, který z nehody vyvázl se středně těžkým poraněním dolní končetiny a několika oděrkami,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Více se dočtete ZDE!

Sobota 28. listopadu byla tragická už od rána, kdy kolem čtvrté hodiny vyhasl život čtyřiadvacetiletého muže na vlakovém přejezdu u Suchdolu nad Odrou, směrem na Mankovice. Muže, který se nebezpečně přibližoval k trati, stačil ještě zahlédnout strojvedoucí vlaku, bohužel, už nemohl srážce zabránit, i když začal brzdit. „Postižený byl nalezen hasiči v příkopě vedle železničního přejezdu. Zasahující lékař zjistil, že muž nejeví žádné projevy života, vyšetření ukázalo poranění hlavy a pravděpodobné poranění mozku. Na těle již byly patrné jisté známky smrti a posádka záchranné služby postiženému nemohla nijak pomoci,“ přiblížil Lukáš Humpl. Případ prošetřují policisté jako podezřelé úmrtí. „V celé věci pravděpodobně sehrál svou roli alkohol. Zjišťuje se, zdali to byla jen nešťastná náhoda či sebevražda,“ doplnil Zbyněk Tomšík, okresní policejní mluvčí. Více informaci najdete ZDE!

Ještě v týž den okolo desáté hodiny najel v Kopřivnici devětadvacetiletý muž na přechod pro chodce, kde srazil o šest let mladšího muže. „Chodec utrpěl těžké zranění a byl transportován do fakultní nemocnice v Ostravě. U řidiče provedli policisté dechovou zkoušku, která byla pozitivní na alkohol,“ sdělil Tomšík. Dechová zkouška u řidiče vykázala hodnotu 2,4 promile alkoholu. Sražený chodec byl již delší dobu v hledáčku policie. Soud na něj totiž vydal příkaz k zatčení. Více k události získáte ZDE!