Velké horko a do toho alkohol, to je pro řidiče doslova vražedná kombinace. Někteří jedinci to ale neřeší, což potvrdily minulé dny. „Několik řidičů před jízdou požilo alkoholické nápoje. Svou roli zde sehrála také únava a nedostatečné, či podceněné schopnosti v ovládání dopravních prostředků s následkem havárie," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Řidič vozidla Ford Tranzit nezvládl průjezd okružní křižovatkou ve Studénce. „Po průjezdu kruhovou křižovatkou přejel do protisměru, kde narazil do vozidla. Aniž by zastavil, pokračoval v jízdě do centra. Poškozený řidič nabouraného auta jej však dostihl a přivolal policisty," přiblížil případ Petr Gřes, jenž doplnil, že při testu policisté zjistili v organizmu řidiče více, než 2 promile alkoholu.

Přes jedno promile alkoholu měla v sobě sedmadvacetiletá žena, kterou, jako řidičku, zastavili frenštátští policisté ve Veřovicích po 2. hodině ranní a přes dvě promile alkoholu ovlivňovaly rovněž chování pětatřicetiletého řidiče, který jel kolem druhé hodiny ranní po Příboře. Toho si policisté převzali od místní městské policie.

Sedmačtyřicetiletý řidič, jehož zastavili vypomáhající policisté pořádkové služby ve Zborovské ulici v Novém Jičíně, dokonce skončil v útrobách protialkoholní záchytné stanice. Měl více než jedno a půl promile alkoholu.

„Na Opavské ulici v Bílovci se v neděli krátce před šestou hodinou ranní plně nevěnovala jízdě řidička, která vlivem únavy a mikro spánku havarovala do betonového elektrického sloupu. Utrpěla lehké zranění," doplnil výčet událostí Petr Gřes a dodal, že v Suchdole nad Odrou nepřizpůsobil cyklista rychlost jízdy svým schopnostem a na ulici Komenského v mírné levotočivé zatáčce najel na obrubník, havaroval a způsobil si zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. „Dopravní nehodu mezi osobním vozidlem a koloběžkářem, která se stala na Suvorovově ulici v Novém Jičíně, policisté nadále vyšetřují. Koloběžkář se při ní lehce zranil," poznamenal policejní mluvčí.