První z incidentů se odehrál krátce před jedenáctou hodinou dopolední. „Došlo ke střetu cyklisty s automobilem,“ informoval o první události tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl a pokračoval: „Dvacetiletý cyklista vjel při jízdě z kopce do protisměru a zde narazil do protijedoucího automobilu.“

Podle jeho slov pacient naštěstí utrpěl „jen“ středně těžká zranění a neztratil vědomí. „Posádka záchranné služby jej proto ošetřila a předala do péče chirurgické ambulance v novojičínské nemocnice,“ doplnil Humpl.

Jen o tři hodiny později, zhruba patnáct minut po čtrnácté hodině, museli záchranáři zasahovat znova. Tentokrát posádka rychlé zdravotnické a rychlé lékařské pomoci v Jakubčovicích nad Odrou.

„Třiatřicetiletý muž z Jakubčovic nad Odrou byl vážně zraněn, když na něj spadla větev,“ potvrdil tiskový mluvčí. Muž navíc při úrazu spadl do vody rybníka. „Protože byl při vědomí, ale neklidný a dezorientovaný, lékař záchranné služby vyslovil podezření na poranění mozku,“ řekl Humpl.

Po ošetření tak posádka zraněného pacienta transportovala na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.