Druhý utopený během jediného týdne – tak vypadá bilance neštěstí na Bruntálsku. Obětí byla mladá žena z okresu Nový Jičín. Ta v sobotu 11. dubna se svými přátely sjížděla řeku Opavu, v Zadní Vsi, místní částu Karlovic. Gumový člun, v němž seděl muž a žena, se při sjíždění splavu převrhl. Muži se podařilo vyplavat, nad ženou se však hladina uzavřela.

Vodáci začali ženu okamžitě hledat, současně zavolali na pomoc hasiče. Ještě než ti dorazili na místo, vodáci je odvolali, neboť ženu se jim podařilo najít.

Do Karlovic vyrazila také sanitka z dvacet kilometrů vzdáleného Bruntálu. „Když na místo dorazila posádka rychlé lékařské pomoci, nejevila jednatřicetiletá žena žádné známky života,“ sdělil mluvčí záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl a dodal: „ Podle toho, co nám řekli vodáci, mohla být pod vodou tak patnáct minut, než ji vytáhli. Při našem příjezdu na místo byla žena bez známek života. Posádka se ji snažila hodinu resuscitovat,“ popsal marný boj o život tiskový mluvčí.

Během jednoho týdne tak na Bruntálsku utonuli dva lidé. V úterý 7. dubna se na Černém potoce v Mezině utopil devatenáctiletý chlapec. Přecházel přes splav, uklouzla mu noha a spadl do vody. Pohltil jej vír pod splavem. Záchranářům se jeho tělo podařilo najít až po hodině jen pár metrů niž po proudu.

Dalibor Otáhal
Adam Knesl