Zdroj: DeníkÚkoly pro prezidenta
Za týden budeme znát jméno příštího českého prezidenta. Zcela jistě jím bude muž, Danuše Nerudová do druhého kola nepostoupila. Češi si tak na první prezidentku zatím budou muset počkat. Vybírat tak budeme ze dvou mužů. Prvním je bývalý vysoce postavený voják Petr Pavel, který do druhého kola volby jde s mírnou psychologickou výhodou „vítěze“ prvního kola. Druhým pak je bývalý premiér a nejvýraznější postava české politické scény posledních deseti let Andrej Babiš. Kdo se nakonec stane nástupcem Miloše Zemana? A jaké úkoly před novým prezidentem jsou? Čtěte hlavní téma aktuálního vydání magazínu Víkend.

Legenda vypráví
Starší generace s láskou vzpomínají na dávno zaniklou kapelu Nerez, ve které se skladatel, textař, kytarista a zpěvák Zdeněk Vřešťál geniálně doplňoval s všestranným Vítem Sázavským a se zpěvačkou Zuzanou Navarovou. Mladší posluchači mají jméno obou pánů spojené se současnými skupinami Neřež a Nerez & Lucia. Teď se ale Zdeněk trochu „trhnul“ a výsledkem je zajímavá dvojice desek, které s nerezovskou historií nemají nic moc společného. Jedna z nich nese titul Chata pod borovicí a vznikla z přátelství s panem ředitelem základky v Nových Dvorech. Další se jmenuje Pedopat a je to už druhé CD téhle staronové bigbítové party.

Exotika na dosah
Češi stále častěji využívají možnosti odpočinout si od středoevropské zimy v některé z exotických destinací. Ať už jde o potápění v Egyptě, nákupy či slunění ve Spojených arabských emirátech. Nově se pak k těmto destinacím přidává také Thajsko, kde Češi mohou ochutnat fantastické jídlo, potápět se, trávit příjemnou rodinnou dovolenou ve třicetistupňových vedrech nebo objevovat krásy místních ostrovů. A že to stojí za to! Thajsko je navíc nyní dostupnější než v předchozích letech díky přímému spojení z Prahy.

Jak šetřily naše babičky
Rozhodne-li se člověk šetřit, nebude to určitě pohodlné, ani jednoduché. Ale určitě to bude efektivní. A kde vlastně s šetřením v domácnostech začít? Nejjednodušší je inspirovat se příkladem. Stačí podívat se o nějakou tu generaci nazpět a zjistit, jak to dělali třeba naše babičky a dědečkové. V magazínu Víkend pokračuje seriál s tipy, jak začít šetřit v domácnosti.