Na akci budou pracovat a své umění představovat téměř čtyři desítky nejlepších studií ve svém oboru. Návštěvníci zhlédnou, jak je tetování prováděno technicky, jak se připravuje, realizuje, co při něm hraje roli, jaký je výsledek.

Naučí se ho vnímat jako uměleckou hodnotu. Organizaci má na starost Martina Baierová ze studia Bekus Art Style v Opavě.

KDY: 4. a 5. října 2019 (v pátek 15-22 hodin, v sobotu 10-22 hodin)
KDE: v kostele sv.Václava v Opavě na rohu Pekařské a Mnišské
ZA KOLIK: jednodenní vstupné 130 Kč, dvoudenní 190 Kč

„Vybíráme studia se speciálním zaměřením nebo s dlouhodobou a silnou tradicí, s prvky exotiky a velkým zásahem do zahraničí, aby měli návštěvníci opravdu na co koukat,“ vysvětlila Martina Baierová s tím, že akce proběhne v úžasných prostorách kostela svatého Václava, jenž je nejstarším chrámem ve střední Evropě.

Tetovací show se těší velké přízni návštěvníků, ale i samotných studií. „Máme pověst nejlepší akce svého druhu v České republice. Co do úrovně, organizace, tak programu patříme ke středoevropské špičce,“ pochlubila se.

Celý Tattoo Session Silesia je zaměřen především na uměleckou stránku tetování. Brány kostela se veřejnosti otevřou již zítra ve tři hodiny odpoledne a páteční program poběží nepřetržitě až do 22 hodin. Sobotní den odstartuje v 10 hodin a končí také dvaadvacátou hodinou. Posledním bodem programu je soutěžní přehlídka nejlepších prací celé akce a již tradiční freak show.

„I letos nám zahrají na živo kapely. Každoročně se v programu objeví také různá dětská vystoupení,“ doplnila organizátorka Martina Baierová. Hity 60. a 70. let naservíruje v pátek kapela Expedice Apalucha. Kostel roztančí také akordeony Martina Žurka a Romana Kully nebo punkrocková kapela Baby Secondhand.

„Na akci jsou přizvaní jak lokální umělci, školy či sportovci, tak hosté z celé republiky,“ prozrazuje s tím, že se u malířských stojanů ukážou tři umělci, kteří vytvoří díla, jež se budou dražit. Výtěžek pak poputuje do Dětského centra Čtyřlístek v Opavě.

V klidové zahradní zóně kostela si hosté mohou dát něco k snědku ze speciálně připravené bohaté nabídky.

„Při přípravě jídel není zapomínáno ani na vegany, vegetariány nebo lidi s různými dietami,“ uzavřela Martina Baierová z pořadatelského studia Bekus Art Style a dodala, že se často daří dohodnout i zajímavé ochutnávky například míchaných drinků, horké čokolády a podobně.