Osm kamionů nasadí na start domácí Kamaz, čtyři vyšle Mercedes, tři MAN, dva Iveco, dva kopřivnická Tatra, jeden Liaz a jeden DAF.

Kamaz bude barevně rozdělen na dvě skupiny, a to na šest strojů v továrních barvách a na dva kamiony v barvách Turkmenistánu. Se startovním číslem 200 sjede z rampy premiér Tatarské republiky Rastam Minnichanov s kamazem, v jehož hlavním městě Kazani se bude start odehrávat.

Na startu se představí i trojice elitních továrních pilotů, a to Vladimir Čagin, Firdaus Kabirov a Ilgizar Mardějev. Českou konkurenci bude zastupovat Martin Macík se speciálem Liaz a Marek Spáčil s novou tatrou. „Pohled na startovní listinu budí velký respekt, ale přesto jdeme do boje s tím, že chceme uspět, “ říká Aleš Loprais. „Silná konkurence pro nás znamená výzvu, jen kvalitní soupeři totiž skutečně prověří to, jak jsme na soutěž připraveni, a znamenají pro nás posun v naší práci. Těžko na první pohled odhalit, jak bude kdo připraven, a tedy i šance na celkové umístění v soutěži,“ dodává Loprais.

(pž)