Nový Jičín se s fanoušky rozloučil vítězstvím

Nový Jičín – Basketbalisté USK Praha nenavázali na již devět let staré vítězství na palubovce Nového Jičína. V utkání 20. kola Mattoni NBL vyhrál před vyprodanou halou Nový Jičín vysoko 82:47.

30.12.2009 2

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

Již úvod zápasu naznačil, jakým směrem se bude toto střetnutí ubírat. Hosté totiž zaznamenali první body až ve 3. minutě – 6:3. Tři body ale na jejich straně byli k vidění i v 8. minutě. To už nový Jičín vedl 19.3. I druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu. Dvacetibodový náskok zaznamenali domácí ve dvanácté (29:9), i 18. minutě – 40:20.

A to nebylo vše. Pomyslnou třicetibodovou hranici překonal na začátku 25. minuty Muirhead – 59:28. To už bylo každému v hale jasné, že poslední body roku 2009 zůstanou v Novém Jičíně. Pohodový závěr pak domácí proměnili, jako obvykle, v exhibici, čímž zároveň poděkovali neúnavným fanouškům za podporu během celého roku.

„Utkání mezi svátky je vždy trochu loterie, ale měli jsme trochu štěstí, že jsme narazili na USK Praha,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a uzavřel: „My jsme šli od začátku do utkání naplno. Diváci nás hnali dopředu a mohli jsem častěji točit hráče. Nyní můžeme v poklidu slavit.“

Mlékárna Miltra Nový Jičín – USK Praha 82:47 (23:10, 45:24, 62:37)

Body: Sanders 14, Gavlák 13, Muirhead 9, Jurečka a Pandula 8, Varnelis 7, Hájek a Šarovič 6, Pelikán 5, Walker 4, Šteffel 2 – McKay 23, Ford a Slavík 7, Klimeš a Šťastný 3, Kotas a Moravec 2, trojky: 11:7, fauly: 12:15, TH: 15/9:10/6, doskoky: 43:26, rozhodčí: Vrážel, Kapl, Holubek, diváci: 1100.

30.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 2

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

11

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Tento týden představíme prvňáčky ZŠ svaté Zdislavy, Kopřivnice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Dívka zaujala porotu projektu

Desetiletá Nikol Harabišová ze Základní školy Lubina získala ve čtvrtek 7. prosince ocenění ve 13. ročníku projektu Dětský čin roku. Na Staroměstské radnici si převzala speciální cenu poroty.

Bezpečně do školky i do parku

Nového přechodu pro chodce se dočkali občané Nového Jičína u největšího městského parku Smetanovy sady v těsné blízkosti místní mateřské školy.