Adam kahánek bojoval nejprve v nejvyšší domácí soutěži dorostenců, na turnaji družstev v Olomouci. S třemi vyhranými zápasy za tým Železo Hranice měl lví podíl na zisku 1. místa v tomto prestižním republikovém klání.

Ihned po skončení těchto závodů odjel s reprezentačním družstvem České republiky dorostenců na mezinárodní turnaj do chorvatského Samoboru a i zde se mu dařilo. Probojoval se až do závěrečného finálového bloku a přivezl z jihu Evropy skvělou bronzovou medaili!

Ve Frýdku-Místku se uskutečnil velký mezinárodní turnaj O pohár Euroregionu Beskydy. Více než 350 judistů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska zde bojovalo o co nejlepší pozice na stupních vítězů. Do zápasů o medaile se zapojilo taky šest judistů ze Závišic.

Nejvíce se dařilo Davidu Hyvnarovi, který v nejtěžší kategorii mladších žáků, nad 65 kg, obsadil výborné 3. místo. Dobře si vedli i dorostenci Jan Kuběna a Ondřej Číp. Oba se ve váze do 66 kg dobrým výkonem shodně dostali až do bojů o medailové příčky. Své zápasy o bronz sice prohráli, ale jejich umístění těsně pod stupni vítězů, v silně obsazeném turnaji, je pro trenéry dobrým příslibem pro nadcházející sezonu.

Zbylí závišičtí judisté na tomto kvalitně obsazeném turnaji pouze sbírali cenné zkušenosti. „Dorostenec Radek Honč se poprvé představil po dlouhodobém zranění, a i když nezasáhl do finálových bojů, svým vystoupením dokázal, že se mu dobrá forma znovu vrací,“ prozradil za závišický oddíl Libor Kahánek a uzavřel: „Benjamínci Václav Jašek a Mikuláš Plánka rovněž na přední umístění nedosáhli, ale poprvé si na vlastní kůži zkusili atmosféru velkého mezinárodního klání a měli možnost poznat judisty z Polska a Slovenska.“