Mezi juniory ve váze do 73 kg se výborně představil Ondřej Číp. Dokázal se probít až k medailovým pozicím a obsadil 3. místo. Nejsledovanější juniorská kategorie do 66 kg se závišickým Adamem Kahánkem a Radkem Hončem byla favority nabitá k prasknutí. „Sešli se zde hned čtyři juniorští reprezentanti Kičmer, Heczko, Köhn a Kahánek, kterým zdatně sekundovali Nedorost, Ročňák a Honč. Vyrovnanost soubojů byla neskutečně vysoká a o vítězi se muselo většinou rozhodovat až na praporky. Konečný boj o medaile byl pak podle předpokladů reprezentační záležitostí,“ přiblížil za Jodo Závišice Libor Kahánek. Zvítězil karvinský Ondřej Kičmer, Tomáš Heczko, rovněž z Karviné, byl druhý a třetí příčku obsadili závišický Adam Kahánek a Tomáš Köhn z Baníku Ostrava. „Radku Hončovi unikl postup mezi nejlepší jen velmi těsně, když obsadil ve skupině třetí místo,“ dodal Kahánek.

V mužích, ve váze do 60 kg, měli závišičtí dvojí zastoupení a oba judisté si vedli víc než zdatně. Ondra Kahánek se probil až k bronzové medaili a Jan Musil skončil jen těsně za svým oddílovým kolegou na čtvrté příčce. Ještě více se dařilo Josefu Babiářovi. Mezi borci do 73 kg skončil druhý a může se pro letošní rok pyšnit titulem krajského vicemistra. Lepší byl jen český reprezentant Martin Hanzel z Karviné. Těžkou úlohu měl ve váze do 81 kg Ondřej Honč. I když se snažil na postup do bojů o medaile to nestačilo a ve své skupině obsadil slušné čtvrté místo.
V mužské kategorii do 66 kg se pak představili všichni úspěšní junioři a opět obsadili všechny medailové posty. Tentokrát s malou změnou. Zvítězil Heczko, druhý byl Kičmer, třetí Adam Kahánek a čtvrtý Köhn.

Do závěrečných soubojů družstev mužů mezi Mittalem Ostrava, Baníkem Ostrava a Baníkem Karviná o titul mistra Moravskoslezského kraje zasáhli i závišičtí judisté. Adama Kahánka si vybrali do Mittalu, Ondru Kahánka do Baníku Karviné. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a na lámání chleba došlo vždy ve vahách do 66 kg, kde o důležitých bodech rozhodovali opět reprezentační kolegové Heczko, Kičmer, Kahánek a Köhn. V rozhodujícím zápase Kahánek (Mittal) – Kičmer (Baník Karviná) strhnul vítězství na svou stranu Adam Kahánek a zajistil si titul s týmem Mittal Ostrava.