Po více než měsíční pauze pokračoval o víkendu evropský šampionát tahačů. Pátou zastávku, z celkových devíti, měl na svědomí maďarský Hungaroring, kde ukázal parádní formu aktuální lídr šampionátu Adam Lacko.

Jednička české stáje Buggyra Racing zvítězila na Hungaroringu celkem třikrát a v jednom případě přidala čtvrté místo. Díky tomu Lacko, který navíc před závodem přiznal, že maďarský okruh nepatří k jeho oblíbeným, navýšil své vedení v průběžném pořadí, když má momentálně na svém kontě 232 bodů a před německo-maďarskou dvojicí Jochen Hahn a Norbert Kiss, kteří mají na svém kontě shodně 174 bodů, má luxusní náskok 58 bodů.

Zkušený závodník, jenž 24. září oslaví 33. narozeniny, musel v prvním závodě řešit nelogické manévry soupeřů před sebou a po jednom ze soubojů se dokonce ocitl mimo trať. Nakonec uviděl cíl z páté pozice, ale z důvodu penalizace jednoho ze soupeřů za překročení maximální povolené rychlosti se nakonec posunul na 4. místo.

Ve druhém závodě pak Lackovi vyšel start daleko lépe, když se nejprve zařadil za svého zkušeného týmového parťáka Davida Vršeckého a následně celý závod ovládl. „David dobře odstartoval, a navíc mi tam nechal prostor se za ním protáhnout na druhé místo. Nakonec je z toho vítězství, ze kterého mám obrovskou radost,“ sdělil spokojený lídr šampionátu.

Zdroj: Buggyra RacingLACKO NAVÁZAL NA HATTRICKY Z ITÁLIE A NĚMECKA

Lackovi pak skvěle vyšel i úvod prvního nedělního závodu, ve kterém, ke zklamání domácích tribun, před sebe nepustil dotírajícího Kisse a dojel si tak pro vítězství číslo dvě.

„Nádhera. Auto fungovalo perfektně a po startu se mi podařilo dostat před Kisse a pak už jsem ho jen hlídal v zrcátku,“ vzpomínal rozradostněný rodák z Tiché, jenž pak všem ukázal záda i ve čtvrtém závodě a třemi výhrami během jednoho závodního víkendu tak navázal na své galapředstavení z italského Misana a německého Nurburgringu.

„Start se mi povedl a naštěstí jsem se všemu vyhnul. Drama to ale bylo na konci, když najednou nešlo pořádně přidat plyn. Že víkend na Hungaroringu dopadne takhle jsem opravdu nečekal,“ neskrýval Lacko nadšení. V závěrečném závodě se dočkal premiérového pódia v letošní sezoně i Vršecký, jenž dojel třetí a tým Buggyra Racing tak navýšil své vedení i v Poháru konstruktérů.

Český lídr šampionátu tak svými výkony v Maďarsku nemohl zajistit lepší pozvánku na divácky hojně navštěvovaný okruh v Mostě, kde se pojede šestý díl seriálu již tento víkend 2. a 3. září.