Stejně jako ostatní doufá, že se volejbal opět rozjede, aby mohla dělat, co ji baví. Je také zvědavá na zápasy s Jičínem. Týmu, za který hrála odmala, ale přeje jen to dobré. Volejbal v Novém Jičíně má již dlouhou tradici. Začít se může v přípravce, která je určena pro děti od třetí do páté třídy, kde získají volejbalové základy. Mají také možnost přestoupit do třídy s rozšířenou výukou volejbalu a hrát závodně. Takhle začínala i smečařka Adéla Dubcová, která tento rok hostuje v opavském klubu Happy Sport Opava. „V Jičíně jsem prošla všemi kategoriemi, od přípravky přes žačky až po juniorky,“ říká nadějná volejbalistka. Žactvo Jičína každoročně hraje Český pohár a účastní se i Mistrovství ČR základních škol. „Pamatuju si, jak jsme jeli v roce 2017 na MČR do Karlových Varů. Zároveň tam hráli i kluci, takže jsme se mohli navzájem povzbuzovat. Po zápasech jsme chodili i s trenéry na procházky po městě, takže jsme si to moc užili“ vzpomíná rodačka z Fulneku.

Letos juniorky Nového Jičína rozehrály již potřetí 1. ligu a podávají skvělé výkony. Momentálně se nachází na druhém místě tabulky, o jeden bod za vedoucí TJ Ostravou B. Tým se skládá z nadaných a nadšených hráček, které poslední tři roky trénuje Jana Šuríková, se kterou mají moc dobrý vztah. „V Opavě momentálně hostuju, protože jsem z Fulneku a nastoupila jsem na střední školu v Opavě, takže bylo náročné dojíždět na tréninky do Nového Jičína,“ popisuje, proč už nehraje za svůj první klub. „Tyto dva týmy jsou navíc ve stejné skupině, ale zatím jsem proti svým bývalým spoluhráčkám nehrála. A jsem zvědavá, kdy si zahraju. Mám z toho smíšené pocity. V téhle době Jičín bojuje s malým počtem hráček, ale věřím, že se to brzy napraví. Pořád se s nimi snažím udržovat kontakt a dobré vztahy.“

Stejně jako ostatní sporty i volejbal byl pozastaven po nařízení vlády a vyhlášení nouzového stavu. Hráči Nového Jičínu trénovali, dokud mohli. Junioři A, B měli rozehranou extraligu a 1. ligu, muži i ženy 2. ligu. Nyní se věnují individuálním plánům, chodí běhat, skáčou přes švihadlo a posilují v domácím prostředí. Všichni čekají, jak se situace vyvine a kdy se otevřou tělocvičny, aby se mohli plně věnovat svým volejbalovým dovednostem.