Na bavorském čtyřsetmetrovém ovále se závodilo netradičně v pondělí. Odchovanec kopřivnické ploché dráhy mezi největší favority nepatřil, ale podal bojovný výkon, který byl odměněn třetí příčkou. „Byl to hodně náročný závod, docela jsem se namakal,“ přiznal dvaatřicetiletý Rymel. „Nejdřív mě nachytal domácí mladík Kroner, ale aspoň jsem uhájil dva body. Pak jsem sice vyhrál, ale ke konci jsem se nemohl úplně s dráhou srovnat. Pořadatelé na jaro navezli spoustu nového materiálu a ještě si to nesedlo,“ vysvětlil. Ve druhé půli závodu dojel Rymel třikrát druhý, což stačilo na 11 bodů. Zatímco Australan Davey Watt byl s 15 body neporažený, Rymel musel do rozjezdu s další trojicí jezdců.

Jízdu o druhé místo vyhrál Polák Dobrucki před Rymlem a Angličanem Howem. Jeho krajan Kannett byl pro pád vyloučen. „Další místo na bedně je skvělé, jen škoda, že nepostoupil Pepa Franc. Měl špatný začátek a defekt,“ bilancoval plochodrážník, který byl už letos druhý v závodě kvalifikace do ME.

Na závody v Německu přitom Rymel odjížděl z ligového podniku v britském Berwicku, který skončil těžkým zraněním. „Při jedné z jízd došlo ke kolizi mezi naším Smithem a Fryem z týmu hostů. Motorky vletěly až mezi lidi a dva diváky odvezla sanita, jeden měl zlomené krční obratle,“ líčil odvrácenou tvář závodění.

Pondělní úspěch v kvalifikaci Grand prix si ale dlouho Rymel vychutnávat nemohl. Už v úterý v podvečer jel totiž první závod mistrovství ČR jednotlivců v Praze. V první polovině závodu patřil k nejlepším a po několika jízdách dokonce vedl celkové pořadí. Ve druhé polovině závodu se však Rymelovi už tolik nedařilo a úterní večer zakončil čtvrtým místem. Nyní míří kopřivnický plochodrážník na další závod britské a polské ligy a v sobotu 24.května startuje v semifinále ME v italském Terenzanu.