O zlatou a bronzovou medaili se v týmu šesti novojičínských sportovců postarala v disciplínách 200 metrů Bi-fins a 400 metrů plavání s ploutvemi (PP) juniorka Adriana Malátková. „Na zlatém stupni v italské Ravenně stála juniorská reprezentantka České republiky po zásluze, když ve dvoustovce v ploutvích dokázala porazit všechny své soupeřky a v dalším boji o bronzovou medaili zaplavala s monoploutví štrekařskou trať osm set metrů s ploutví pod osm minut,“ přiblížila trenérka KVS Laguna Nový Jičín Simona Klapcová

Nejrychlejší ploutvař České republiky Tomáš Mixa se jako nejmladší muž mezi světovou špičkou neztratil, vylepšil dva české rekordy na tratích 50 metrů v rychlostním potápění (RP) a 100 PP, přesto mu scházel krůček k medailím. Dvě čtvrtá místa mezi světovou ploutvařskou elitou, na padesáce pod vodou, kterou zaplaval v rekordním mužském čase 15,51 sekund a stovce na hladině za 38,42. „Patří to k výborným výsledkům,“ řekla Klapcová.

Na startovní bloky třetího kola Světového poháru se v kategorii mužů postavil také Ondřej Bajer a v padesátce na nádech si vytvořil nový osobní rekord za 16,23, což znamenalo 10. místo a na 100 metrů RP s přístrojem dohmátl na stěnu bazénu v čase pod sedmatřicet vteřin, za což mu náleží 8. místo mezi nejrychlejšími ploutvaři.

„Ondra Bajer, stejně jako Tomáš Mixa, potvrdil oprávněnost účasti v reprezentaci České republiky splněním limitu na červencový světový šampionát plavání s ploutvemi v italském Bari,“ uvedla Klapcová. Slušných výsledků dosáhla i juniorka Aneta Pivoňková, která své disciplíny zvládla v osobních rekordech, byla osmá na 50 RP a devátá na 400 PP.

Světového poháru se v italské Ravenně zúčastnilo 69 týmů ze tří kontinentů a Českou republiku zastupoval jen jediný klub sportovního potápění, užší výběr KVS Laguny Nový Jičín.

Díky počtu sportovců postavili novojičínští pouze jednu štafetu v kategorii mužů. Kvarteto ve složení Ondřej Bajer, Daniel Malátek, Vojtěch Mička a Tomáš Mixa vyplavalo na trati 4x100 metrů PP výborné 5. místo.

Plavci z Nového Jičína časy na Světovém poháru potvrdili, že patří minimálně do evropské špičky bazénového ploutvového plavání a budou bojovat s tvrdými limity na Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství světa dospělých v plavání s ploutvemi v roce 2007.

„Nominace závodníků na juniorský i seniorský šampionát v plavání s ploutvemi je otevřená. Vrcholem ploutvařské sezóny bude letní Mistrovství ČR jednotlivců v ploutvovém a rychlostním potápění, které se uskuteční začátkem června v Chomutově. Do tohoto termínu čeká reprezentanty České republiky tvrdá tréninková příprava a další dvě nominační soutěže. Těmi budou dubnové Mistrovství České republiky družstev a květnové čtvrté kolo Světového poháru, které se koná v Bělehradě,“ řekl prezident Klubu vodních sportů Laguna Nový Jičín a trenér českého národního juniorského týmu Josef Nekl.