Nejen, že jsou krásné, ale umí to i pořádně rozjet v aerobiku. Deset finalistek třináctého ročníku soutěže Miss Aerobik 2008 předvedlo v sobotu večer své půvaby, sportovní nadání i umění konverzovat v ostravské Nové aule Vysoké školy Báňské.

Čtyřiadvacetičlenná porota nakonec přiřkla vítězství šestadvacetileté Táni Bednářové z Prahy. Mladá studentka vysoké školy a budoucí učitelka tělocviku kralovala podle porotců hned ve třech ze čtyř soutěžních disciplín. Vyšel ji jak úvodní aerobik, tak závody na rotopedech i závěrečná promenáda v plavkách.

„Jsem šťastná, že to vyšlo, protože soutěž byla hodně náročná. Cítila jsem velkou nervozitu. Chtěla bych se dál věnovat sportu a hlavně svým mladým svěřenkyním,“ vyjádřila se čerstvá vítězka soutěže Miss Aerobik.

Stříbrná příčka ve finále patřila nejmladší účastnici akce – osmnáctileté Michaeli Benkové z Třebíče. Třetí skončila třiadvacetiletá Alena Pšejová z Uničova, která byla podle porotců nejlepší v disciplíně s názvem konverzace se sportovní hvězdou. Nejprve pobavila při rozhovoru s fotbalovou legendou Václavem Daňkem, následně překvapila umným vstřelením gólu patičkou a k tomu na vysokých podpatcích.

Součástí večera, jež moderovalo duo Pavel Poulíček a Kamila Havelková, bylo i vyhlašování titulu Miss Média. Ten získala dvaadvacetiletá Klára Novotná z Kutné Hory. O titul MiniMiss Aerobik se v rámci soutěže utkalo pět děvčátek ve věku do desíti let. V této kategorii se těšila z vítězství devítiletá Nela Šenková z Blanska.

Na své si ale během večera přišli nejen obdivovatelé půvabných cvičitelek, ale i příznivci hudby. Zpestřením akce totiž bylo také vystoupení Ewy Farné, Jána Lehotského a Petra Bendeho.