Stalo se ve dvoudenních závodech XXI. ročníku MČR na řece Ostravici ve FrýdkuMístku. Letošní dvojnásobný mistr ČR, Filip Apjár, se kvalifikoval z výsledků z roku 2006, kde obsadil 13. pozici, a tím i 2. místo v Severomoravském kraji, přičemž každý kraj vyslal své čtyři nejlepší závodníky. V letošním roce se Filip Apjár kvalifikoval na mistrovství Evropy 2008, konané ve Španělsku. V celostátním žebříčku pro letošní rok drží 3. místo a 1. v Severomoravském kraji. Filip Apjár je současně mistrem polské Beskydské ligy pro rok 2007 (7 závodů) a s týmem MO Vsetín, kam přestoupil z novojičínského družstva, se stal mistrem I. ligy v České republice. Letošní získané tituly považuje za největší úspěchy své dosavadní závodní dráhy.

 

Na Kacabaji se sešli sportovní rybáři

HODSLAVICE - Čerstvý mistr ČR, Filip Apjár z Nového Jičína-Bludovic, uspořádal na hodslavské vodní nádrži Kacabaja 2. ročník mezinárodních závodů O pohár Nového Jičína v jezerním muškaření, které jsou zařazeny do seriálu celostátních bodovacích závodů.

V „souboji“ o největší počet ulovených pstruhů, jichž do Kacabaje musel speciálně k tomuto závodu vysadit skoro 500 kg, se zúčastnilo 41 rybářů z ČR a 5 z Polska, a vítězem se stal Kamil Zajonc z Oder, Filip Apjár, coby hlavní pořadatel, jemuž pořadatelské povinnosti neumožnily více se do závodu zapojit, skončil na 26. místě.