Zlato získala Lucie Uhlířová v trojskoku juniorek, které získala skokem dlouhým 11,57 metrů. Stříbro přidala v dálce výkonem 529 cm. „Lucie rozhodně nemá obvyklou formu. Nezbývá než doufat, že na mistrovství republiky příští týden už bude vypadat jinak,“ prozradil předseda Atletického klubu Nový Jičín Věniamin Lebeděv.

Další závodnice, Klaudie Kučerová, nejdříve vytvořila osobní halové maximum v dálce (517 cm). Od medaile ji ovšem dělil jediný centimetr. „Později přeci jen získala bronz, a to v trojskoku za výkon 10,64 metru. Škoda jen, že své delší skoky přešlápla,“ upřesnil Lebeděv.

Čtvrtou medaili, opět bronzovou, vybojovala dorostenka Nikol Kramolišová také v trojskoku. „Nikol měla po zranění před mistrovstvím republiky nůž na krku, protože neměla absolvovány žádné závody, a tím pádem jí chyběl potřebný výkon, bez kterého by na mistrovství jet nemohla,“ prozradil Lebeděv a pokračoval: „Aby neriskovala obnovení zranění, vzdala se dálky a v trojskoku skákala jen čtyři pokusy. Skončila hned poté, co bylo jasné, že už má bronz jistý. Přesto výkon 10,26 m rozhodně neodpovídá tomu, co umí.“

Další závodnice Ak Nový Jičín, Barbora Uhlířová, která na mistrovství startovala poprvé, odvedla svůj standard, který zatím na medaili nestačil.

„Škoda neúčasti dalších novojičínských atletů, hlavně Nohela, Urbánkové, Janýškové a Vindišové. Přišli jsme tak o pět jasných medailí,“ vyjmenoval Lebeděv a uzavřel: „Další bývalá atletka Nového Jičína, Zlata Polonyová, která momentálně studuje a trénuje v Praze, suverénně vyhrála dvě stě metrů žen za 25,13 sekundy a byla druhá na šedesát metrů časem 7,87 sekundy. Navíc o týden dříve, při přeboru Prahy, byla ještě rychlejší. Vyhrála dvoustovku za 24,80 sekund. Tento čas žádná novojičínská atletka ještě nikdy neuběhla.“