Mezi čtyřiadvacítkou závodnic figurovala před startem s letošním maximem 2:01,06 min. na patnáctém místě a šance na postup mezi elitní osmičku se jí příliš nedávaly.

„Já si ale věřila, a to stoprocentně. Nedovedla jsem si představit, že poběžím jen jednou a pak tam celou dobu nebudu mít co dělat,“ vrátila se k pocitům před rozběhem Masná. Ten nakonec zvládla skvěle takticky a doběhla na druhém přímém postupovém místě v čase 1:59,71 min.

Radovala se nejen z postupu, ale i z osobního rekordu a premiérového času pod dvě minuty.

Mezi osmičkou finalistek měla nejslabší osobní rekord a před startem přiznala, že každé místo, lepší než osmé, bude obrovský úspěch. I tady ale předčila očekávání. V pátečním večeru dokázala držet krok s nejlepšími a ve finiši si nakonec doběhla pro krásné šesté místo.

Znovu přitom pokořila hranici dvou minut a časem 1:59,91 min. zůstala jen setinku za pátou Angličankou Jemmou Simpsonovou. Od bronzové medaile jí dělilo 52 setin. Vítězkou závodu se stala Ruska Mariya Savinova v čase 1:58,22 min.

„Finále se mi povedlo, neudělala jsem tam žádnou taktickou chybu. Snažila jsem se pořád držet v kontaktu se špicí, navíc jsem měla štěstí, že jsem měla pořád volnou první dráhu a snad poprvé v závodě s konkurencí běžela přesně 800 m a ne 805 m,“ ohlédla se za finálovým závodem svěřenkyně brněnského trenéra Jiřího Sequenta.

On i Lenka jsou s vystoupením v Barceloně maximálně spokojeni. „Trenér byl napřed trochu v rozpacích, protože to ve finále vypadalo i na lepší než šesté místo, ale nakonec je moc spokojený a já rozhodně také. Předvedla jsem své aktuální maximum,“ uvedla Masná a pochlubila se, že by díky úspěchu v Barceloně mohla pomýšlet na start v závodech diamantové ligy v Londýně a Bruselu.

Jediné co atletku brněnského Olympu v Barceloně mrzelo, byl fakt, že do finále nepostoupila čtvrtkařská štafeta. V případě, že by se to těm, co absolvovaly rozběh povedlo, běžela by ve finále druhý úsek.

„Jsem z toho trochu zklamaná, ale zase jsem si celé sobotní dopoledne užívala ve společnosti Jarmily Kratochvílové a Táni Kocembové, což byl zážitek, který to zklamání přece jen trochu přebil,“ dodala sympatická běžkyně.

Jana Feilhauerová