V první den mistrovství zvítězila Petra Urbánková v závodě 60 metrů dorostenek, v osobním halovém rekordu 7,79 s. „Petra ještě není úplně zdravotně v pořádku, a bude tak zajímavé sledovat jak poběží, až bude skutečně v pohodě,“ prozradil předseda atletického klubu TJ Nový Jičín Věniamin Lebeděv.

Další medaili toho dne získala Lucie Uhlířová v dálce dorostenek, kdy brala stříbro díky zlepšenému osobnímu rekordu (573 cm).

Dalším kandidátem na medaile byl junior Petr Nohel. „Doplatil na nezkušenost. Dálku začal výborným skokem, který by mu normálně stačil na bronzovou medaili, ale rozhodčí po váhání pokus neuznal. Petr pak zazmatkoval a doslova vyhořel,“ vzpomínal Lebeděv a dodal: „Částečně si vylepšil náladu v trojskoku, kde hned prvním pokusem překonal osobák a až do posledního pokusu byl na medailovém místě. Jeho soupeři pochopitelně museli riskovat. Bohužel, jim to vyšlo a Petr nakonec skončil pátý.“

Druhý den republikového šampionátu, v trojskoku dorostenek, dominovala Lucie Uhlířová, která od prvního pokusu ukazovala, že to s vítězstvím myslí vážně a nakonec výkonem 12,11m vyhrála. O bronz se utkaly tři novojičínské naděje. Bronz nakonec zůstal v držení Klaudie Kučerové, která překonala svůj osobní rekord 10.99 m. Pátá skončila Nikol Kramolišová (10.94), šestá Jolana Janyšková (10.85).

„Jolana na toto mistrovství jistě nebude vzpomínat v dobrém, protože to byla právě ona, která do hlavního města přijela v pozici papírové medailistky. Bohužel, nezvládla psychiku velkého závodu,“ uzavřel Lebeděv.