Souboj týmů z čela tabulky vyhráli domácí

Nový Jičín/ Zaplněná sportovní hala v Novém Jičíně přivítala basketbalisty Geofinu a Prostějova v souboji 15. kola Mattoni NBL. Souboj celků ze špice tabulky byl vyrovnaný a dramatický až do samého konce. Remizový stav 72:72 po řádné hrací době rozhodl o prodloužení, po kterém se z výhry 77:76 radovali domácí.

9.12.2007

Jeffrey James McMillian z Nového Jičína (s míčem). Foto: Jan Kešelák

Týmy kralovaly v obraně, pozadu ale nezůstával ani útok. Obě první části byly zcela vyrovnané, s tím, že domácí občas bodově utekli, ale poločasový výsledek 44:41 byl zcela vyrovnaný a spravedlivý.

Podobný byl také vstup do třetí části. Na straně Prostějova všechny udivoval svou bravurní technickou vyspělostí hbitý Ames, na domácí straně držel střelecký prapor Venta. Hostům se hned v zápětí podařilo srovnat a přejít do vedení, které pomalu navyšovali.

V poslední části se skóre přesouvalo bodík po bodu na obě strany, přesto skončilo utkání nerozhodně 72:72.

V prodloužení se na vyrovnanosti nic nezměnilo. Se závěrečnou sirénou začal za stavu 77:76 jásot domácích, ale rozhodčí viděl kroky, a čas se musel vrátit o jeden a půl sekundy. Ani tato vydatná pomoc rozhodčího ale Prostějovu již nestačila.

Pozápasová statistika na oba celky prozradila až mizernou úspěšnost při střelbě trestných hodů. Jak to budou řešit v Novém Jičíně, prozradil lodivod Geofinu Zbyněk Choleva. „Pokutou,“ smál se kouč. „Ne, to je složitá otázka, zda to více trénovat nebo se nad tím snažit povznést. Musíte vzít v úvahu, že šestka je hlavně o hlavě, klidu a soustředění,“ prozradil Choleva.

„Tento problém máme již delší dobu. Ale myslím si, že se to natrénovat dá. Nehledě na to, že se jedná o jedinou standardní situaci v basketbale,“ uzavřel kouč Prostějova Miroslav Marko.