Zápas začíná v 17.50 a vysílá ho ČT 4. Rozhodčími utkání jsou Ivo Dolinek z Velké Bystřice, Miroslav Macela z Pardubic a Antonín Kapl ze Zábřehu. Komisařem utkání je Vladimír Zelinka z Hradce Králové.

Z hlediska obou soupeřů půjde o osmé vzájemné utkání. Statistiky jsou však výrazně na straně Geofinu, protože Sadská zatím v žádném duelu nestačila. Přesto i televizní diváci budou moci v přímém přenosu sami vidět, že Sadská je týmem, který vážně pomýšlí na play off, čemuž odpovídá i složení týmu. Hráči, jako Lyle, Trnka, Mujagič, Stria, Špička jsou dostatečnou zárukou dobré hry soupeře, včetně jejich některých vítězství nad favority.

Novojičínský tým se v tomto týdnu potřeboval zvednout, zejména psychicky, z neúspěšného vystoupení v zápase s Pardubicemi a poučit se z chyb, které udělal.

K zápasu určitě nenastoupí Roman Medek, který si při tréninku naštípl kost palce ruky. Ostatní hráči jsou připraveni nejenom nastoupit, ale odvést maximálně dobrý výkon a dál bojovat s Prostějovem o 2. příčku v tabulce.

„Pro obě strany půjde o velmi důležité utkání. Sadská bojuje o play off a my o reputaci po špatném výkonu v Pardubicích,“ přiznal novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Soupeř má silný tým, což několikrát v lize dokázal. Je dobře vyvážený, a pokud se mu zápas povede, je schopen porazit kohokoliv.“

Jeho slova potvrdil také rozehrávač Juraj Gavlák. „Určitě si chceme po posledním nevydařeném zápase napravit reputaci tak, že k zápasu před televizními kamerami přistoupíme minimálně na sto deset procent,“ zdůraznil Gavlák a uzavřel: „Musíme si dát pozor hlavně na Američany, Trnku a Mujagiče.“