Úvodní čtvrtina patřila hostům, kteří domácí basketbalisty zaskočili. Vycházela jim střelba ze všech vzdáleností, rychle přistupovali k hráčům Nového Jičína, ale získaný bodový náskok začali domácí pomalu stahovat. V podobném duchu se nesla i část následující. Střelecky hosty podporoval převážně Argrett, na straně domácích naopak McMillian. Nakonec skončil poločas stejným bodovým rozdílem, jako v první čtvrtině.

Druhá polovina se značně vyrovnala, ale Děčín tahal stále za kratší konec. Střelecky vystřídal Argretta Miloš, na domácí straně to byl opět McMillian. Přesto třetí část skončila opět devítibodovým rozdílem ve prospěch BK Děčín. Poslední část byla ve znamení snahy domácích, kteří chtěli vyrovnat, ale nedařilo se jim to podle představ. Nevycházela jim střelba, kdežto Děčínu do koše padlo prakticky vše. Na konci tak museli domácí spolknout hořkost druhé porážky v sezoně, první před domácím publikem..

„Gratuluji Děčínu k vítězství, protože odehrál výborný zápas. Připravovali jsme se na to, že soupeř vystoupí po dlouhé cestě z autobusu a hned od začátku na ně vlítneme, protože sami máme s cestováním zkušenosti, ale ono to bylo přesně naopak,“ řekl novojičínský lodivod Zbyněk Choleva.

Jeho protějšek na lavičce Děčína, Pavel Budínský, mohl být naopak spokojen. „Za vítězství jsem opravdu rád. Věděli jsme že Nový Jičín je velmi kvalitní mužstvo, a že doma ještě neprohrál,“ řekl Budínský a pokračoval: „Utkání jsme ale sehráli dobře, dařilo se nám střelecky, a také udržet taktické pokyny, hlavně v obraně.“

GEOFIN Nový Jičín – BK Děčín 63:77 (13:22, 30:39, 48:57)

Body: McMillian 15, Gavlák, Reinberger a Šarovič 10, Chapman 8, Štec 6, Venta a Pelikán 2 – Argrett 24, Miloš 17, Grier 15, Houška a Tanaskovič 8, Balík 5, fauly: 18:22, TH: 21/8:19/11, trojky: 3:8, rozhodčí: Dolinek, Hruša, Večeřa, diváků: 950. Nejlepší hráč utkání: Damien Argrett (Děčín).