Tam se ve 43. kole utkají s předposledním týmem tabulky Sadskou. Hosté jsou dnes favorité. Už jenom proto, že se Sadskou v dosavadních šesti ligových zápasech neprohráli. „Všeobecně se naše vítězství očekává, ale nebude to určitě jednoduchý zápas. Sadská hraje poslední zápas této sezóny na domácí palubovce a pro jistotu udržení se v lize potřebuje vyhrát. Proto se dá z její strany očekávat i poněkud tvrdší hra,“ myslí si sekretář novojičínského basketbalového klubu Milan Dvořák. „Naše výsledky z posledního období nám ale dávají naději, že i tento zápas zvládneme a podle vývoje zápasu Brna a Pardubic se můžeme posunout dokonce na čtvrtou příčku tabulky,“ dodal.

K zápasu nenastoupí pivotman Rostislav Pelikán, který dostal volno z rodinných důvodů a Roman Medek, který bude hrát finále play off oblastního přeboru za B tým Nového Jičína proti béčku Opavy. „Sadská bojuje o jistotu účasti v NBL pro příští rok a mohla by tak být více motivována než my. Musíme potvrdit roli favorita a zvítězit,“ burcuje své svěřence kouč Mlékárny Kunín Zbyněk Choleva.

Samotní hráči si nechtějí před posledním zápasem, ve kterém příští středu přivítají v repríze loňského finále úřadujícího mistra ligy Nymburk, pokazit vítěznou šňůru. „Určitě jedeme vyhrát. Sadská je doma nevyzpytatelným soupeřem, a tak musíme dobře bránit, tak jako v posledních zápasech a nepustit se do nějakých přestřelek,“ řekl trojkař novojičínského týmu Štěpán Reinberger.

Zápas BK Sadská – Mlékárna Kunín začal v hale v Poděbradech dnes v sobotu v 15.30 hodin.