Ostrava vydržela deset minut

OSTRAVA - Basketbalisté Nové huti Ostrava nestačili ve 39. kole ligy na Mlékárnu Kunín, které doma podlehli dvacetibodovým rozdílem 62:82. Ostravští vydrželi vzdorovat pouze v úvodní čtvrtině, pak se nedokázali vyrovnat s důraznou obranou soupeře, jenž toho využil.

17.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Danuše Starečková

NH OSTRAVA – MLÉKÁRNA KUNÍN 62:82 (20:22, 34:43, 44:62)

Domácím se tentokrát bez zraněného amerického rozehrávače Mitchella nedařilo. Po vyrovnaném začátku ztratili utkání už ve druhé čtvrtině, kdy jim přestal jít postupný útok. Přes důraznější a pohyblivější kunínskou obranu se těžce dostávali pod koš, nevycházela jim ani střelba z větší vzdálenosti a soupeř odskočil až na dvanáct bodů.

Když Nová huť nezachytila ani začátek druhé půle, bylo rozhodnuto. Ostrava se pak nutila ke střelbě z nepřipravených pozic a to při vychýlené mušce nebyla cesta k obratu. Hosté, dirigovaní Williamsem, už jen kontrolovali vysoký odstup.

„Neměli jsme většího výkyvu ve hře, byli jsme lepší. Porazit Ostravu na její domácí půdě o dvacet bodů je velký výkon. Na domácích se projevila absence Mitchella," řekl novinářům trenér Zbyněk Choleva.

Ostravský trenér František Rón si povzdechl, že mužstvo bylo po středečním utkání v Praze unavené. „Měli jsme o den míň odpočinku a bylo to znát. Byli jsme pozdě na pozicích v postupném protiútoku, chyběly síly, které se otupily i tím, že Prášil hrál rozehrávače," uvedl Rón.

Nejvíce bodů: Prášil 20, Stehlík 13 - Williams 18, Timberlake a Perinčič po 12, Štec 11, Reinberger 10. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Večeřa. Trestné hody: 28/21 - 11/10. Fauly: 18:27. Trojky: 7:10. Diváci: 1112. Nejlepší hráč: Williams.

Další výsledky 39. kola: BK Sadská - Synthesia Pardubice 91:98, BBK Brno - Děčín 69:107, Prostějov - USK Praha 104:70, Nymburk - Liberec 83:55, Ústí nad Labem - A Plus Brno 66:100

Mlékárna Kunín je šestá s šedesáti body.