Mlékárna Kunín – BK Prostějov 84:52 (15:13, 36:33, 64:42).

Tři trojky Štěpána Reinbergra, devět doskoků a pět bloků Tarvise Williamse, to byly základní kameny vysokého včerejšího vítězství Mlékárny Kunín nad rivalem z Prostějova.

První polovina zápasu byla naprosto vyrovnaná. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale nikomu se nepodařil trhák. V 17. minutě sice Prostějov vedl o šest bodů (24:30), ale domácí ztrátu rychle vymazali a ještě před přestávkou převážili skóre ve svůj prospěch.

Po změně stran už na palubovce existovalo jediné mužstvo. Mlékárna Kunín jasně dominovala a třetí čtvrtinu vyhrála dokonce rozdílem dvou tříd (28:9). V poslední desetiminutovce se už hosté zvednout nedokázali. To domácí působili velmi uvolněně a utkání dohrávali v bouřlivých ovacích stojících fanoušků. „Utkání jsme zahájili poměrně slušně, ale druhá půlka nám totálně nevyšla a naše hra byla velice chabá. Doufám, že se nic podobného už nebude opakovat,“ zlobil se kouč Prostějova Miroslav Marko.

Domácí kouč Zbyněk Choleva mohl být spokojený. „Hráli jsme velice slušně a těší mne především to, že jsme po přestávce nepolevili, jak tomu bylo zvykem v úvodu sezony. Hráči splnili přesně to, co jsem po nich chtěl a zaslouží velkou pochvalu.“

Body: Timberlake 24, Perincic 15, Reinberger 13, Williams 12, Pelikán 7, Gavlák 6, Venta 4, Štec 3 – Bryan 12, Kudelin 9, Stuchlý 8, Šoška 7, Nečas 6, Tomaszek 5, D. Novák 3, Crisp 2, TH: 8/12:10/13, fauly: 14:20, trojky: 8/23:6:20, rozhodčí: Vyklický, Paulík a Kapl, diváci: 1050, nejlepší hráč: Chad Timberlake (Mlékárna Kunín).