„Je dobré, když se do nového roku vstupuje vítězně, ale je třeba to taky nadále udržet,“ přiznal po utkání novojičínský lodivod Zbyněk Choleva a dodal: „Nám hrozně pomohl zápas Sadské s Děčínem, protože to bylo pro nás varování, a tento zápas jsme opravdu vzali vážně.“ Podle jeho slov předčili soupeře v mnohých činnostech. „Měli jsme velkou motivaci a dobře jsme pracovali v obraně. Dnes jsme hráli výbornou hru, a tím jsme slavili úspěch. O něm svědčí i čtrnáct rychlých protiútoků,“ pochválil Choleva hru svých svěřenců.

„Nový Jičín bránil přesně tak, jak jsem si představoval, že budeme bránit my. Chtěli jsme totiž překvapit agresivní obranou, ale podařilo se nám to jen zčásti. Neměli jsme ani moc prostoru a to určilo ráz celého utkání,“ připomněl kouč Sadské Karel Forejt a pokračoval: „Myslím si taky, že v hlavách našeho týmu bylo ještě to poslední vítězství s Děčínem, nicméně tento zápas nás opět vrátil na zem. Moc bych to dál nerozebíral. Zkrátka domácí byli lepší ve všech směrech.“

K utkání 20. kola Mattoni NBL zajíždějí basketbalisté Nového Jičína zítra do Prahy, kde od 17.30 nastoupí proti místnímu USK. Jedná se o soupeře historicky nepříjemného, protože v loňské sezóně Novojičínští na palubovce USK ani jednou nevyhráli.

Mimořádně hrané utkání v nedělní den částečně zkomplikovalo přípravu mužstva, v sobotu nemůže trénovat ve vlastní hale. Odehrávají se zde totiž zápasy jiných kategorií. Přesto se tým na soupeře připravuje, se zaměřením na obranu podkošových hráčů.

„Všichni hráči našeho klubu jsou v pořádku. S týmem neodjedou pouze Roman Medek a Michal Šturala, kteří budou hrát druhou ligu mužů, a pochopitelně v tuto chvíli nepřítomný Jeffrey James McMillian,“ vyjmenoval tiskový mluvčí Basketbalového klubu Nový Jičín Milan Dvořák.

„USK je pro nás dostatečně známým soupeřem. Zejména hra cizinců pod košem a kvalitní střelba z perimetru nás musí vést k důkladné obraně,“ upozornil novojičínský kouč Zbyněk Choleva.

„Po roční odmlce chceme opět zažít vítězný pocit na palubovce USK Praha. I přes velký bodový rozdíl v tabulce basketbalové NBL očekáváme vyrovnané utkání. Nicméně nevyhrát by bylo pro mě zklamáním,“ přiznal kapitán David Hájek.

Rozhodčími utkání jsou Ivan Zachara z Kutné Hory, Petr Vrážel a Vlastimil Kurz z Brna. Komisařem utkání je Karel Bruna z Pardubic.