BK Opava B - BC Nový Jičín 69:82 (20:22, 32:45, 52:62)

Začátek utkání vyšel lépe hráčům Nového Jičína. Po pěti odehraných minutách vedli 16:6. Domácí se ale snažili skóre otočit a ještě v první desetiminutovce téměř vyrovnali.

Díky velmi dobré novojičínské obraně, která se musela vypořádat s fyzicky disponovanějšími podkošovými hráči Opavy, hosté vyhráli druhou čtvrtinu 23:12 a v poločase svítilo na ukazateli skóre 32:45.

Domácí se ve třetí části hry nadechli k náporu a pokusili se o zvrat. Řadou 8:0 snížili stav na 51:57. Ani to jim však k lepšímu výsledku nepomohlo a výborně bojující tým Nového Jičína si nenechal svůj náskok vzít. Opava se již nezmohla na další přiblížení se soupeři a Novojičínští svůj náskok postupně zvyšovali.

Tým BC Nový Jičín zvítězil ve finálové sérii Oblastního přeboru 2:0 a postupuje do III. ligy, kterou tým Nového Jičína hrál naposledy před sedmi lety. „Obrovské štěstí a obrovské překvapení,“ netajil se nadšený hrající trenér Martin Zdražil. „Nikdo nečekal, že proti druholigovým borcům můžeme takhle zahrát. Ale my jsme do toho šli na plno, řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Finálové boje pohltily celý tým a na hře to šlo vidět,“ uzavřel Zdražil.

Body Nového Jičína: Křídlo 16, Pospíšilík 12, Šturala 12, Kudělka 10, Zdražil 9, Medek 8, Černoch 7, Mik 6, Vyštejn 2, trojky: 4:7, fauly: 18:20, TH: 16/11:16/11