Geofin Nový Jičín skončil ve Středoevropské basketbalové lize celkově druhý

Nový Jičín se představil i s příchozími posilami, Američany Kevinem Johnsonem a Jermainem Williamsem. Hned od úvodu domácí dokazovali, že to s triumfem myslí vážně, a hostující trenér Kowalczyk si brzy bral time-out, aby usměrnil zmatek v polském týmu. V podobném duchu se nesla i čtvrtina druhá, kdy náskok domácích vzrostl v jednu chvíli až na rozdíl 16 bodů.

Hned po přestávce ukázali svou sílu hosté, kteří mírně stáhli náskok Nového Jičína. Střelecky se dařilo Krzykalovi a Szawarskému, naopak domácí se mohli spoléhat převážně na Ventu a hlavně Šaroviče. Přesto hosté vstupovali do poslední části pouze s dvoubodovou ztrátou. Dramatický závěr nakonec ukázal, že sedmnácti bodové manko z prvního finále se domácím, přestože vyhráli, stáhnout nepodaří. „Odehráli jsme kvalitní utkání. Zejména v první půli jsme polský celek zaskočili, protože přijeli s vědomím dostatečného náskoku,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Od třetí čtvrtiny se ale rozehrál hostující Hughes. K němu se přidal také Boykyn, který byl nebezpečný hlavně střelbou z tříbodové vzdálenosti,“ řekl Choleva a dodal: „Poté jsme těsný náskok drželi zuby nehty, ale sedmnáctibodové manko bylo opravdu velké.“ Přesto byl, podle jeho slov, s předvedenou hrou svých svěřenců spokojen. „Ukázali jsme, že umíme zahrát. Bylo to utkání hodné finále této soutěže,“ uzavřel Choleva.

Geofin Nový Jičín - Atlas Stal Ostrów Wielkopolski 79:76 (23:16, 47:34, 66:64).

Body: Šarovič 26, Venta 15, Chapman 14, Pelikán 13, Williams 5, Johnson 4, Štec 2 - Hughes 19, Szawarski 14, Boykyn 13, Sroka 11, Cota 6, Kadziulis 5, Adams a Przybyszewski 3, Oden 2, fauly: 17:22, TH: 14/20:12/15, trojky: 7:12, 5. chyb: Sroka (Ostrów), rozhodčí: Dolínek, Holubek, Janovský, diváci: 1000.