„Úspěchy klubu jsou spojené především s prací trenérů, bez nichž bychom nikdy úspěšná nebyli,“ uvedl prezident BK Příbor Jiří Slaný. „Dnešní den je pro náš klub významný ale nejen tím, že slavíme výročí. Nově otevřené hřiště je něco, o co jsme dlouho usilovali. Proto chci městu velmi poděkovat, že naše přání vyslyšelo a od dnešního dne můžeme využít nové hřiště,“ pokračoval Slaný.

Město Příbor je jedno z mále v Česku, které se může chlubit, že basketbal je v něm sportem číslo jedna. „Přeji klubu, aby dále fungoval tak dobře, jako doposud. Zároveň že tato nová hřiště pomohou k tomu, aby se basketbalisté ještě zlepšovali a členská základna se rozšiřovala. Je to unikátní, že v Příboře je basketbal sportem číslo jedna, nicméně věřím, že to tak zůstane,“ uvedl starosta Příbora Jan Malík.

Bílovec bral další tři body
Bílovci stačilo v Bohumíně šestnáct minut

Nově otevřené hřiště nebude sloužit jen basketbalistům, nicméně primárně je určené právě jim. „Jsem sportovec tělem i duší, přestože jsem hrával především volejbal. S basketbalem mám jeden problém - netrefím se do koše - což mě vždycky hodně štvalo. Obdivuju všechny, kteří to hrají a upřímně jsem vždycky překvapován, že basketbal je v našem městě na takové úrovni,“ pravil starosta.

Nové hřiště v areálu ZŠ Npor. Loma tvoří dvě plochy. Jedna má rozměry 30x19,5 metrů je určena primárně pro basketbal, druhá (34x17 metrů) bude sloužit i dalším sportům. Cena realizace je zhruba 6,5 milionu korun. Dotace Ministerstva pro místní rozvoj je 3,5 milionu korun. „Vybudování tohoto hřiště je první etapu obnovy areálu u školy, druhou, jejíž součástí bude běžecký ovál a fotbalové hřiště, věřím zrealizujeme v roce příštím,“ uvedl Malík.

Oslav sedmdesátého výročí se kromě basketbalistů a vedení města účastnili také zástupci České basketbalové federace, základní školy Npor. Loma. Nechyběli také slavní odchvanci několikanásobný člen All Star týmu basketbalové ligy Jiří Černošek, dvojnásobný vicemistr ligy s Opavou Lukáš Bukovjan či hráčka SBŠ Ostrava Gabriela Busková.

Součástí oslav byla i malá výstava, která na šesti panelech připomněla největší úspěchy klubu a zároveň zmínila významné osobnosti, které basketbalovým oddílem v Příboře prošly. „Odchovanci, kteří dosáhnou výrazných úspěchů, jako třeba Jan Veselý, Jiří Černošek, Lukáš Bukovjan a mnozí další jsou naší chloubou. Ovšem radost máme pokaždé, když nám rodiče poděkují a řeknou nám, že jejich děti chodí na tréninky rády a těší se,“ uvedl autor výstavy a člen výkonného výboru BK Příbor Jiří Tomaškovič.