„Ve Final Four jsou čtyři nejlepší celky poháru. Tedy my, Pardubice, Prostějov a Nymburk. Pro nás je to druhý vrchol sezony po Final Four CEBLu (Středoevropská basketbalová liga). Rádi bychom uspěli, ale víme, že to nebude nic lehkého,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.
Nový Jičín má v letošním ročníku basketbalové Mattoni NBL s prostějovským BK zajímavou bilanci. Ze čtyř vzájemných utkání vyhrál celek ze severní Moravy všechny. „Bude to o něčem jiném. Nikdo nemá výhodu domácího prostředí. Bude se hrát na neutrální půdě v Brně, kde je trochu jiná hala a hráčům to může prostorově přinášet určité potíže. Navíc i složení Prostějova se mění, takže pokaždé je to jiný zápas,“ připomněl kouč.

To, že by se jeho svěřenci před play-off Mattoni NBL nějak šetřili, rázně popírá. „Mattoni NBL je pro nás top, ale český pohár je hned pod ligou a my bychom rádi uspěli. Do zápasu se půjde naplno. Vše ostatní jde stranou, tak, jako v lize,“ zdůraznil Choleva.

Zdravotní stav kádru mu taky nemusí dělat příliš velké starosti. „Dušan Pandula již začal trénovat, na druhou stranu má Rosťa Pelikán výron v kotníku. Jeho start je proto ohrožen. Ale jinak jsme v pořádku,“ uzavřel Choleva.