Novojičínští odjíždějí s vědomím, že místní hala patří k nejmenším halám v naší lize, ve které je pro hostující týmy špatná prostorová orientace. V neposlední řadě jsou si také vědomi poslední porážky v minulém ročníku, kdy prohráli v Poděbradech poprvé v historii.

Nový Jičín však do Poděbrad odjíždí po čtyřzápasové domácí sérii v roli favorita, které se nezříká. Právě proto se bude tým na zápas připravovat i v den státního svátku na dvou trénincích. Podle prvních předpokladů to vypadá, že tým, s výjimkou Panduly, bude zdravotně v pořádku a připraven odvést dobrý výkon.

„Po sérii domácích zápasů vyjíždíme na palubovku soupeře, kde nás čeká velmi zkušený tým, v čele s Mujagičem, Špičkou či Striou. Musíme podat stejně bojovný a chytrý výkon, jako s Pardubicemi,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Na vítěznou domácí sérii chceme navázat i na palubovce soupeře. Jak zápas neodehrát, jsme si vyzkoušeli v týdnu v Rakousku. Nezříkáme se role favorita, ale cítíme sílu soupeře,“ doplnil kapitán Geofinu David Hájek.

Zápas se hraje ve středu 29. října v 18.00. Rozhodčími utkání jsou Václav Lukeš z Plzně, Vlastimil Kurz z Brna a Jan Hošek z Prahy. Komisařem utkání je Josef Opava ze Strakonic.