Pardubice měly do této sezóny neúspěšný vstup, což je posunulo proti všem prognózám až do druhé poloviny ligové tabulky. Právě v první části ligy na novojičínské palubovce k týmu přišel trenér Nikolič a od té doby má výkonnost Pardubic vzestupnou tendenci. Tým se postupně dostává na ta místa, kde jej všichni čekali před sezónou.

V kádru má kvalitního českého pivota Šteffla, vynikajícího rozehrávače Sanderse, dobré litevské hráče a navíc, v tomto týdnu posílil o nového srbského pivota. To jsou všechno věci, se kterými Geofin musí počítat a připravit se na hru ve velké hokejové hale, na kterou je přece jenom méně zvyklý, než domácí hráči.

Po vítězném utkání s lídrem Maďarské ligy, Albacompem Székasvehérvár, v CEBLU je v týmu vítězná nálada a hráči se v klidu na tento důležitý, již 4. zápas na půdě soupeře za sebou, připravují. K utkání Novojičínští odjíždějí v plné sestavě a chtějí i v tomto utkání uspět.
„Tímto zápasem končíme sérii čtyř zápasů na půdě soupeřů a zřejmě u toho nejtěžšího. Pardubice jdou nahoru a určitě brzy zaujmou pozici, která jim byla přisuzována před sezónou. Musíme se vypořádat s jejich tvrdou obranou a vyvíjet na jejich hlavní hráče maximální tlak,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva a dodal: „Počítám, že již nastoupí jejich nový podkošový hráč, od kterého nevíme, co můžeme očekávat. Trenér Nikolič jistě dobře ví, jaký hráč tým posílil.“

Jeho slova doplnil kapitán týmu David Hájek. „Od zápasu s Pardubicemi očekávám tvrdý, ale čestný basket, plný akcí, oku ladících, neb oba týmy disponují kvalitními hráči. Víme, na co si dát pozor ve hře soupeře, ale to on jistě také,“ řekl kapitán a uzavřel: „Proto si myslím, že rozdíl ve skóre nebude velký. Doufám, že nám v Pardubicích bude perníček chutnat.“