Poděbradští mají navíc halu s ligovými rozměry hřiště, ale s neligovými parametry odstupu diváků od hřiště, a tím je jejich prostředí, oproti jiným halám, výjimečné a je třeba, aby si na tuto skutečnost ostatní hráči rychle zvykli. Tým se opírá o rozehrávače Pavla Beneše a zkušeného Striu. Rovněž oba vysocí hráči Castleberry a Páleník podávají v začátku sezony dobré výkony.

Novojičínský tým se na toto utkání standardně připravoval s tím, že trenér nemůže počítat s hráči Romanem Medkem a Karlem Krausem, kteří budou v tomto termínu hrát II. ligu za Nový Jičín, a dále ani s Robertem Šarovičem. Klub pozorně sleduje i vývoj počasí, vzhledem k tomu, že jak cesta přes Moravskou Třebovou, tak přes Havlíčkův Brod, má podle dosavadních zpráv výraznou sněhovou kalamitu.

„Poděbrady ukazují, že jsou silným týmem nejenom na domácí palubovce. Na začátku sezony patří mezi ty týmy, které standardně trápí favority soutěže. Proto je na místě plná koncentrace, abychom mohli pomýšlet na vítězství,“ nabádal k opatrnosti novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Po povinných dvou vítězstvích v domácím prostředí nás čeká nepříjemný soupeř venku. Basket Poděbrady jsou těžkým soupeřem hlavně v jejich stísněné domácí hale, která jim umožňuje pomýšlet na vítězství i nad papírově silnějšími soupeři. Nikdy se ve své hale nevzdávají, a proto cesta k vítězství vede přes minimálně stoprocentní nasazení po celý zápas,“ uzavřel kapitán David Hájek.

Zápas v Poděbradech začíná v sobotu v 17.30 hodin. Rozhodčími utkání jsou Robert Vyklický, Jan Hošek a Jan Baloun. Komisařem utkání je Josef Matějček.