Pražský tým USK patří mezi pět týmů v letošní sezóně, kteří Nový Jičín porazili, a proto jim tuto porážku chtějí hráči na jejich palubovce vrátit. Je jasné, že Geofin zřejmě rozloží síly na více hráčů tak, aby si klíčové opory mužstva mohly relativně odpočinout, ale konečný cíl vítězství stále platí.

Nečekaně rychle začal s rehabilitací zraněný Many Ubilla, přesto do utkání na USK pravděpodobně nezasáhne, stejně jako Dušan Pandula.
„USK zase stoupá svými výkony vzhůru a my se pokusíme udělat maximum pro vítězství. Úkol obrany je být pozorný ve hře jeden na jednoho a následně pokrýt tříbodového střelce. Očekáváme urputný souboj,“ přiznal novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Do Prahy nechceme jet jako většina národa, to znamená jako turisté, ba naopak bychom byli rádi, kdyby se turisté přišli podívat na nás,“ řekl kapitán David Hájek a uzavřel: „Věřím, že pokud porazíme „sami sebe“ dokážeme porazit i USK v jejich pro nás nedobytné hale.“

Zápas začíná v 17.30 hodin. Rozhodčími utkání jsou Robert Vyklický z Veselí nad Lužnicí, Pavel Rozsypal a Zdeněk Hartig z Hradce Králové. Komisařem utkání je Karel Bruna Z Pardubic.