Právě Final four CEBLu byl prvním vytyčeným cílem novojičínského klubu pro novou sezonu. Nakonec se to povedlo nejlépe, jak mohlo.

Mlékárna Miltra Nový Jičín - Atomerömü Se Paks 88:77 (21:15, 47:47, 76:68)

Novojičínští se v boji o finálovou účast utkali s týmem, se kterým se setkali již v základní části. Maďarský Paks jim nakonec cestu do finále neuzavřel. Jak uvedly oficiální internetové stránky Mlékárny Miltra Nový Jičín, zápas byl velmi napínavý. První čtvrtina vyzněla jasně pro Nový Jičín, ale důležitý náskok Miltra do poločasu ztratila. O své výhře rozhodl Nový Jičín ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál o 8 bodů. V závěru svůj náskok ještě navýšil, a mohl se tak těšit na velké finále.

Střelci: Šarovič 28 (5 trojek), Varnelis 27 (5 trojek), Gavlák 16 (8 asistencí, 4 trojky), Muirhead 5, Walker 5, Šteffel 4, Pelikán 3 - Gulyás 23, Kortelyesi 19 (3 trojky), Horváth 12 (3 trojky), Dill 12, Clark 6 (8 doskoků), LaGrange 3, Medve 2, Meszaros 0 (7 asistencí)

Druhé semifinále: Temešvár - Kluž 64:73 (11:16, 32:36, 50:54)

U-Mobitelco Cluj-Napoca - Mlékárna Miltra Nový Jičín 78:81 (16:24, 46:45, 69:61)

Třetí účast ve Final four, a zároveň druhá v samotném finále, Novému Jičínu konečně vyšla.

V dalším dramatickém zápase Miltra sice promrhala slibný náskok z úvodu, ale v nervy drásající koncovce, proměňováním důležitých šestek, skóre otočila, a vybojovala tak tuto trofej jako první český tým v historii.

První čtvrtina patřila opět Novému Jičínu, ale stejně jako proti Paks, i nyní o náskok do poločasu přišel. Ve třetí části dokonce domácí své vedení pojistili a s hosty to vypadalo zle. Jenže poslední část přinesla překvapení a nakonec úsměv pro Novojičínské. Na domácím týmu se totiž začala více projevovat únava, ve 36. minutě jim odešel s 5 fauly Čuič a Miltra začala stahovat. Nový Jičín svou trpělivostí a trestáním nedisciplinovanosti Kluže nakonec na pohár dosáhl.

Body: Krstanovič 33, Lapuste 20, Čuič 8, Medvedj 7, Chetreanu 6, Lawrence 2, Silvasan 2 - Varnelis 21, Pandula 17, Muirhead 15, Šarovič 10, Šteffel 5, Hájek 4, Jurečka 4, Gavlák 3, Walker 2

Náročný týden zakončí Nový Jičín 29. kolem Mattoni NBL, ve kterém se Miltra představí v neděli od 17.00 na palubovce Děčína.
Děčín, zejména v domácím prostředí, patří k nejlepším týmům NBL, což již potvrdil proti Novému Jičínu v první čtvrtině základní části, kdy si u nich Miltra připsala jednu ze tří porážek v tomto ročníku.

Děčínští navíc vyměnili americké křídlo a Miltře přišel dobře známý Mulligan, který měl při jeho posledním angažmá v Děčíně největší užitečnost (46 bodů). Rovněž uzdravení Aliče a Soukupa posílí Děčínské oproti minulému kolu, a proto se dá očekávat dobrý basketbal.
Nový Jičín, po celonočním cestování, dorazil do Nového Jičína ve čtvrtek před obědem, a proto trenér rozhodl o čtvrtečním volnu. To však neplatilo pro pátek. I dnes před odjezdem do Děčína budou hráči trénovat a rovněž v děčínské hale v neděli bude hodinový trénink. Tým je kompletní a v plné sestavě také odjede k zápasu.

„Doufám, že euforie z vítězství ve středoevropském poháru z rumunské Kluže nás požene za další výhrou i v Mattoni NBL. Děčín je nepříjemný soupeř, kterému dlužíme odplatu.

„V Rumunsku jsme si ověřili, že cestování pro nás není problém. Proto ani Děčín, který je daleko blíže, by neměl uspět na základě tohoto faktoru. Jediné, co nás může porazit, je naše myšlení v tom smyslu, že se nemůže nic stát a že to půjde samo,“ dodal kapitán David Hájek a uzavřel: „Pokud budeme hrát tak jako ve finále CEBLu, budeme i z Děčína odjíždět ve veselé náladě.“

Los 29. kola, sobota 13. února, 16.00 NH Ostrava - BK Breda & Weinstein Opava, 17.30 Karma Basket Poděbrady - Sokol Vyšehrad, 17.45 BC Kolín - BK Synthesia Pardubice, 18.00 Basketball Brno - ČEZ Basketball Nymburk, neděle 14. února, 17.00 BK Děčín - Mlékárna Miltra Nový Jičín, předehráno: USK Praha - BK Prostějov 62:94 (15:25, 27:44, 43:70).

1. BK Prostějov 30 25 5 2635:2129 55
2. ČEZ Basketball Nymburk 28 25 3 2653:1775 53
3. Mlékárna Miltra Nový Jičín 28 25 3 2513:1971 53
4. BK Synthesia Pardubice 28 19 9 2320:2044 47
5. BK Děčín 28 17 11 2243:2212 45
6. BK Breda & Weinstein Opava 29 13 16 2300:2391 42
7. USK Praha 29 11 18 2171:2318 40
8. BC Kolín 28 11 17 2224:2308 39