Basketbalisté Miltry sesadili Paks

Nový Jičín - Dobrou formu basketbalistů Nového Jičína potvrdilo také 3. utkání Středoevropské ligy (CEBL). V přímém boji o první pozici v tabulce, znamenající postup do Final Four, uspěli Novojičínští nad maďarským celkem Paks.

18.12.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

Mlékárna Miltra Nový Jičín - Atomerömü SE Paks 77:70 (23:24, 43:35, 55:46)

Po prvním utkání na hřišti maďarského celku, kde Nový Jičín prohrál 71:77, si oba celky poradily s rakouským Kapfenberg Bulls. Předzápasová matematika tak hovořila jasně. Chce-li Nový Jičín převzít roli lídra tabulky CEBL, musí porazit maďarský celek minimálně o sedm bodů. A právě o tolik se to podařilo.

Fanoušci v Novém Jičíně viděli velmi vyrovnané utkání, kdy každý koš byl výsledkem enormní snahy celého mužstva. Podobná filozofie a přístup k utkání minimalizovala trumfy obou týmů, a tak rozhodla větší dřina. První čtvrtinu domácí o bod prohráli, ale do poločasu si vypracovali minimální náskok.

Po poločase se čekal nástup domácích, ale vyrovnanost se podepsala i na bodech, na které byla třetí část skoupá. Ani poslední část neukázala výrazného favorita, a tak domácí zúročili náskok z druhé čtvrtky a vyhráli o nejmenší možný rozdíl, potřebný k vedení v soutěži.

Zbyněk Choleva: Jsme moc rádi za vítězství. O to více nás těší, že se nám podařilo převrátit skóre vzájemných zápasů na naši stranu. Soupeři se dnes nedařilo střelecky, což byl hlavní rozdíl oproti minulému utkání. My jsme se snažili hrát s nižší sestavou a soupeře také ohrozit střelbou z venku, což se nám v rozhodujících chvílích povedlo.

Body: Varnelis 17, Muirhead 14, Pandula 12, Šarovič 8, Walker 7, Sanders 7, Gavlák 5, Šteffel 4, Jurečka 3 - Horvath 15, Martin 12, Clark 11, English 11, Dill 10, Gergely 6, Mezsaros 4, Medve 1, trojky: 10:8, fauly: 14:19, TH: 10/9:14/10, doskoky: 36:35, rozhodčí: Dolinek, Holubek, Kapaňa, diváci: 500.