Když v první minutě otevřel hostující Landry bodový účet zápasu, začalo v novojičínské hale opravdové peklo. Hráči vědomi si důležitosti zápasu se vůbec nešetřili a ke klasické hře přidali různé intriky a pošťuchování na hranici pravidel.

Zvláště neoblomní pak byli rozhodčí, kteří tentokrát přiváděli oba tábory k šílenství. Přestože v 15. minutě domácí vedli o sedm bodů (28:21) a slibný náskok drželi do 19. minuty (39:32), do druhé půle se vstupovalo za téměř nerozhodného stavu.

Po přestávce ale zabral Prostějov a tlačil domácích, kteří neprožívali zrovna ideální chvíle. Přestože pak Miltra dokázala vždy nadějně odskočit, Prostějov záhy srovnal. Bodově všem výrazně utekl novojičínský Muirhead, na straně hostí držel střelecký prapor Landry. Když necelé tři minuty před koncem poslal Chán hosty do vedení (67:68), vzal si domácí kouč oddechový čas.

Ani ten však domácí družině ke kýženému vítězství nestačil.

Mlékárna Miltra Nový Jičín – BK Prostějov 72:73 (17:14,40:37,54:55), stav série 1:2