Basketbalisté Nového Jičína prohráli v neděli už potřetí v řadě, tentokrát doma nestačili na BK Pardubice 78:101.

Novému Jičínu se hrubě nepovedla už první čtvrtina, po které prohrával 8:29. Naopak druhá čtvrtina mu vyšla skvěle, vyhrál ji v poměru 37:11 a rázem se ocitl o pět bodů ve vedení.

Jenže tento obrat pak stejně svěřenci Davida Hájka ve druhém poločase zahodili, když na soupeře nestačili a nakonec z toho byla už devátá porážka v sezoně. Nejlepším střelcem v novojičínských barvách byl s 22 body Adam Urbánek, nejvíce doskoků měl Lukáš Pindroch (7) a nejvíce asistencí Zdeněk Jakubu (5). Už v pátek čeká Nový Jičín, který se nachází na předposledním devátém místě tabulky s bilancí tří výher a devíti porážek, utkání na palubovce BCM Orlů Prostějov, pátého mužstva tabulky.

Doma Nový Jičín s Prostějovem prohrál v prvním vzájemném utkání 78:87.

BK NOVÝ JIČÍN – BK PARDUBICE 78:101 (8:29, 37:11, 17:33, 16:28)

Nový Jičín: Kelar (2), Choleva (12), Pindroch (8), Jakubu 7, Urbánek 22 – Panák 4, Klímek, Leczo 5, Hrabovský 9, Valigura 3, Svoboda 6. Trenér: Hájek.

Trojky: 8:15. Trestné hody: 8:6. Doskoky: 35:45. Asistence: 21:22. Zisky: 9:13. Bloky: 0:2. Ztráty: 17:13. Rozhodčí: Hecl, Fanta. Diváci: 150.