Tým, který si coby nováček v minulém kole připsal proti Opavě premiérové vítězství v nejvyšší soutěži, je velmi zajímavým týmem. Ještě v minulém roce totiž hrál třetí nejvyšší soutěž, a účast v „Mattonce“ si zajistil odkoupením licence NBL od Poděbrad. Tým doplnil o dva americké hráče a čtyři hráče s větší či menší zkušeností z nejvyšší ligy Horáka, Kramného, Špačka a Macely.

Nový Jičín je jasným favoritem, přesto musí kouč Zbyněk Choleva řešit stále nevyprázdněnou marodku. Mimo je ještě Rostislav Pelikána, který sice v týdnu zahájil lehčí trénink, na toto utkání ještě nebude připraven. Ideální stav neprožívýá ani Robert Šarovič, jemuž bolavá záda komplikují pohyb.

„Upřímně vítáme nováčka Mattoni NBL v Novém Jičíně. Nováček neznamená slabý, ostatně to již několikrát potvrdil, proto bychom se chtěli i my Svitavám představit kvalitním výkonem a skvělou diváckou kulisou,“ přál si novojičínský kouč Zbyněk Choleva.

„Svitavy měly několik dobrých zápasů před sezónou a teď porazily zkušenou Opavu. To pro nás hráče znamená, že nebudeme uvažovat o jednoduché výhře o 30 bodů, ale musíme hrát konstantně dobře celý zápas,“ prozradil Robert Šarovič a uzavřel: „Je to poslední test před důležitými zápasy s Pardubicemi a Prostějovem. Musíme hrát dobře celý zápas a ne jako v posledních třech zápasech 20 nebo 25 minut.“

Přestože si novojičínští fanoušci „vymodlili“ u města podporu basketbalu a ve velkém podepisovali petici, jejich zájem není takový, jaký by se od nich očekával. „Dosavadní průběh NBL nám bohužel ukazuje, že středeční zápasy nejsou těmi nejoblíbenějšími dny pro fanoušky v našem městě. Pro tento zápas však věříme, že diváci přijdou před dnem volna a vytvoří zápasu tradičně dobrou kulisu z minulých let,“ řekl tiskový mluvčí Milan Dvořák.