Basketbalisté podlehli píseckým Sršňům. Bodal především Šlechta

Druhé domácí vítězství v řadě nepřidali a s píseckými Sršni prohráli 73:86, když neuhlídali nezadržitelného hostujícího střelce Šlechtu, který nastřílel 37 bodů. Novojičínské basketbalisty nyní čeká třetí domácí duel v řadě, když v neděli od 16 hodin přivítají rezervu USK Praha.

28.3.2017

NOVOJIČÍNŠTÍ basketbalisté doma nenavázali na výhru s Vysočinou a podruhé nestačili na Písek. Foto: Deník/Archiv

Vedoucí celek skupiny o udržení vstoupil do utkání lépe, když si vypracoval náskok 16:8, ale Zdražilův tým včas reagoval a po první čtvrtině prohrával těsně 17:19. Ve druhé části pak byli Novojičínští lepším týmem a do šaten šli s vedením 40:38.

„Probudili jsme se v obraně a ve druhé čtvrtině jsme předvedli docela dobrý výkon. Soupeře jsme přehrávali a získali jsme mírné vedení," ohlížel se za prvním poločasem trenér BC Nový Jičín Martin Zdražil.
Duel gradoval v závěrečném dějství, kdy Nový Jičín ještě šest minut před koncem vedl 68:65, ale poté přišla drtivá šňůra Písku 15:0, na kterou už domácí nestačili zareagovat. „Bohužel nám nepomohl ani time-out a po celý zápas se nám nepodařilo uhlídat Šlechtu," litoval Zdražil.

Novojičínští tak nyní ve třetím domácím duelu v řadě přivítají rezervu USK Praha. „Čeká nás další těžký soupeř. Chtěli bychom zvítězit, protože oba naši soupeři pod náma se dotáhli na rozdíl dvou vítězství a případná výhra už by nás téměř jistě udržela. Takže nechceme nic nechávat na poslední dvě utkání, která mohou být ošemetná," zamýšlel se závěrem trenér prvoligového nováčka, jehož tým pak ještě v neděli 9. dubna hostí akademii pražské Sparty (GBA) a play-out zakončí až v neděli 23. dubna (15.30) na palubovce Vysočiny.

BC NOVÝ JIČÍN – SOKOL PÍSEK SRŠNI 73:86 (17:19, 40:38, 56:60)

Rozhodčí: Kapl, Válek. Diváci: 381.

BC Nový Jičín: Kelar 9, Rudolf, Janík 15, Panák 8, Gavlák, Stehlík 13, Pindroch, Šoška 14, Medek 11, Pelikán 2, Křídlo 1. Trenér: Zdražil.

Zbylé výsledky 5. kola: Start Havířov – USK Praha B 62:108, Orli Prostějov – GBA Praha 58:70, Vysočina – Snakes Ostrava 87:79.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Tatra brala s Bobry bod. Teď ji čeká v derby Nový Jičín

Druholigoví hokejisté Kopřivnice padli ve Valašském Meziříčí v prodloužení a už ve středu v 18 hodin hostí rozjetý Nový Jičín.

Obránce kopřivnické Tatry Stříž: Na Švédsko i Francii budu rád vzpomínat

/ROZHOVOR/ Patnáct let. Tak dlouhou část kariéry strávil v zahraničí odchovanec Frýdku-Místku David Stříž, který před sezonou vyztužil defenzivu druholigové Kopřivnice. Zkušený zadák, kterému bude 8. listopadu 36 let, strávil sedm sezon ve druhé švédské lize, což následně trumfl osmiletým angažmá ve francouzském Štrasburku.