Nový Jičín – BK Breda & Weinstein Opava 91:69 (23:20, 51:30, 72:51)

Začátek utkání byl oboustranně vyrovnaný a o vedení se dělily oba celky, každý chvíli. Střelecky vynikal hlavně domácí Šarovič, který dal nakonec šest ze 13 trojek svého celku. Ve druhé čtvrtce si hosté vybrali slabší chvíli, kdy za takřka polovinu hrací doby proměnili jediný trestný hod. Do konce poločasu se konto zvyšovalo hlavně na straně domácích.

Po poločasové přestávce náskok Nového Jičína narostl až na třicet bodů a bylo takřka po zápase. Hosté ještě párkrát zaveleli k ofenzivě, ale pod patnáctibodový rozdíl se nedostali a skóre už nezměnili. Závěrečná část se dohrála v poklidu a domácí si dokráčeli k pohodovému, ale zaslouženému vítězství. V novojičínském dresu se podruhé objevil testovaný rozehrávač Marek Gerych z VŠB Ostrava. O jeho dalším působení se bude rozhodovat v nejbližších dnech.

Nyní na novojičínské hráče čeká, již dnes od 18.00, odveta na palubovce Opavy, poté hráči absolvují turnaj v Maďarsku. Doma se hráči představí opět až 1. října, kdy od 17.30 hostí v posledním zápase přípravy před začátkem Mattoni NBL Basketball Brno.

Zbyněk Choleva (Nový Jičín): Je to příprava a škoda, že to utkání není měřitelné, protože Opava nebyla kompletní. Chyběl Marek Štec a Dygrýn, což jsou pro Opavu celkem důležití hráči. Navíc, hostů bylo jenom osm a mají nějaké nové hráče. Není to tedy ta Opava, co známe, ale určitě jsme v utkání kralovali. To je na druhou stranu to, co v přípravě nepotřebujeme. My totiž potřebujeme spíše bojovat, ať nás někdo nahání a do konce zápasu máme strach o výsledek. Uvidíme, jak se změna pravidel projeví v ostrém zápase. Třeba trojky nebudou pro střelce problém, ale proti lepším soupeřům bude důležitá obrana.

David Klapetek (Opava): Dnes jsme byli zbytečně moc odevzdaní, chyběla nám taková ta chuť a nálada. Pokud bychom tímto způsobem hráli mistráky, tak jsme na sestup. Už samotný vstup do zápasu byl celkem vlažný. Vím, že jsme schopni hrát daleko lépe. V Novém Jičíně většinou prohrajeme a je jedno, zda hrajeme dobře nebo špatně. Ta síla Nového Jičína se skoro vždy projeví a možná to hráči měli v hlavách. Navíc byli domácí náš první pořádný soupeř, takže hráči byli asi zaskočeni. Chybělo jim zkrátka odhodlání.

Body: Šarovič 29, Šoška 15, Muirhead 10, Jurečka 9, Hájek a Channels 7, Pelikán 6, Pečiukas 5, Medek 3 – Blažek a Šiřina 15, Brliť 14, Čarnecký 11, Miklóšik, J. Dihel a Kratochvíl 4, Klečka 2, trojky 13:3, fauly 15:16, TH 7/4:14/12, doskoky 34:24, rozhodčí Dolinek, Holubek, Kapaňa